Ez a rész egy régi bevált módszer újra elevenítéséről szól.
Most direkt nem az új kor bevált Method szerelékét használtam, hanem egy általam régen kipróbált és eredményesen alkalmazott módszert.
Június eleje van, a ponty tilalom vége, de én most direkt a keszegeket, kárászokat próbálom becsapni!
Az idő még csak most próbál nyári arcot ölteni,de az esték még hidegek.
A vizek is még most kezdenek melegedni, így az ívások is csúszásban vannak.
Ez a horgászatom a Dánfok melletti, Diófás csatornán esett meg. A közel 900 méter hosszú csatornát dánfoki szivornya néven ismeri a nagyközönség.
Nagyon sok tényező van egy ilyen kis vízen, amit figyelembe kell venni!
A szivornyát nem rég indították el, ami a csatornát friss, folyó, Kettős-Körösből érkező vízzel látja el.
A mederben takarítás után még vannak hínár foltok is a vízben, a halak sem vették még igazán birtokba a vízterületet. Sokuk még kint van a körgátban, vagy az éĺővíz csatornában és lehet ott is maradnak.
Ezen a napon front mentes napos,felhős idő volt, hirtelen jött 28 fokos meleggel.
A keszegvadász felszerelésem egy Frenetic Magic Heavy Picker bot
Shimano AX 2500-s orsó, 16-s monofil zsinór kis etető kosár és 12-s . 14-s kis kerek öblös Owner horgokból állt.
Az etető anyag: Tímár Mix dévéres. A csalik: csemege kukorica, csonti, pinki és apró hungarocell golyók voltak.
Egy bottal horgásztam, mert oda akartam figyelni a kapások minden mozdulatára és a feltevésem bebizonyítására minden infót tudni szerettem volna.
Első próbálkozásra az etető anyagot csemegekukoricával kínáltam. Már a bedobás után - ahogy beállítottam a botot - jelentkeztek az első apró ütögetések és lökdösések. Ez ment mind addig, míg a kis kosár tartalma el nem fogyott.
De a 12-es horgon felkínált csemegekukorica senkinek nem kellett. Párszor meg ismételtem ezt a kombinációt, de csak addig volt érdeklődés, míg tartott az etető anyag. Ekkor váltottam és feltettem a 12-es horogra 3 szem csontit.
Ment az ütögetés néha egy-egy csontit leloptak, de semmi különös. Ekkor váltottam a rég bevált módszerre, hogy a tíz centis horog előkén lévő horogra teszek egy mikro hungarocell golyót / mindegy milyen színűt/ és mellé három szem csontit.
Na itt már kezdődtek a komolyabb kapások! Hatalmasat rándult a spicc és vehemens kapások voltak. Ezzel a módszerrel már szép kárászt és keszeget is fogtam. De az apróbb halakat nem tudtam elcsípni. Egy-egy csonti hiányzott a készletből a horgon. Gondoltam nem tudják bekapni a horgot, vagy úgy meg pakoltam, hogy nem bír meg akadni. Levettem a hungarocell golyót, akkor meg csak a kosarat ütötték.
Na mondom! Akkor váltás! Félbe vágtam a kis hungarocell golyót, feltettem a horogra és két darab csontit tettem rá. Ekkor már jelentkeztek az ütögetések, húzások, de nem akadt meg a hal!
És itt következik az, amiért az egészet el kezdtem!
A szerelésemet úgy változtattam meg,hogy még kisebb lett az etető kosár.
Az előke hossza maradt tíz centi körül és a horog lecserélődött 14-es vékony könnyű öblösre. A horogra pedig a kis hungarocell kb 1/4-e.
Na innentől kezdve derült ki, hogy kis karikák, nagyobbacska küszök lopkodták a csalikat. De viszont ezen a szerelésen rajta vesztettek! Ez után még több keszeget és kárászt is fogtam.
Ugyan is a lényege ennek az összeállításnak az, hogy a kis hungarocell darab a horgon úgy viselkedik, mintha az etető kosárból kivert szemcsék egyike lenne.
Ezt pedig egyből bekapták a halak a kis könnyű felszerelés pedig tette a dolgát!
Még most szúnyog is kevés volt jól esett kint ülni a nádban és hallgatni, a kakukkok, nádi rigók énekét.
Távolabbról az arany málinkó csodálatos dala is hallható volt! Igazán jó és kellemes peca volt!
Ami a lényeg! Merjünk változtatni,próbálkozni így biztos, hogy eredményesek lehetünk a horgászatban!
Kívánok mindenkinek ilyen eredményes, kellemes horgászatokat!