Véget értek az országos diákolimpia döntői, melyen sok-sok Békési DAC-os atléta szerepelt

Győrben zajlottak az V.-VI korcsoportosok döntői, ahova versenyszámonként az ország legjobb 16 eredményét elérő sportolót hívták meg.

Wágner Ádám fantasztikusan szerepelt, hiszen diszkoszvetésben ezüstérmet nyert új egyéni csúccsal, 48.24 méterrel. Ádám egyre stabilabban dob, még egy hatalmas dobás várat magára, de nem sokáig…

Kiss Petra szintén diszkoszvetésben lett hatodik, természetesen új egyéni csúccsal – 31.30 méterrel. Gerelyhajításban kezdi megtalálni újra a helyes technikát, itt hetedik lett, 35.00 méterrel. Garai-Balázs Endre hosszú sérülés után dobott biztatóan és hetedik lett 52,48 méterrel. Pribojszki Panna még két évig fog versenyezni ebben a korcsoportban és már most szépen helyt állt, hiszen tizenegyedik lett diszkoszvetésben és gerelyhajításban is.

Rózsavölgyi Szabina 100 méteren indult, ahol tizenharmadik helyen futott be. A nem békési atléta, de békési iskolába járó Deák Lóránt diszkoszvetésben hatodik, míg súlylökésben a tizedik helyen végzett.

Szolnokon a IV. korcsoportos atléták szerepeltek, ahol Durkó Szilárd magasugrásban 175 centiméterrel a hetedik helyen végzett. A nagyon színvonalas versenyen, ha Szilárd elsőre ugorja ezt a magasságot és nem másodikra, akkor éremmel a nyakában távozik Szolnokról, a rendkívül szoros küzdelemből.

Zalaegerszegen a II. korcsoportosok többpróbáját rendezték meg. Itt Wágner Boglárka a kitűnő tizenkettedik helyen zárta a versenyt. 60 méteren és távolugrásban (8.81 és 421 cm) a legjobbak között végzett, csak a fránya kislabdahajítás miatt csúszott picit hátrébb, de eredménye így is megsüvegelendő.

Eredmények:

II. korcsoport:

12. hely – Wágner Boglárka (Szegedi Kis István Református Általános Iskola) – hárompróba – 60m - 8.81, távolugrás - 421 cm, kislabdahaj. - 26.36 m

IV. korcsoport m:

7. hely - Durkó Szilárd (dr Hepp Ferenc Általános Iskola) - magasugrás - 175 cm

V. korcsoport:

2. hely – Wágner Ádám (Gál Ferenc Egyetem Technikum) - diszkoszvetés – 48.24 m

6. hely - Kiss Petra (Szegedi Kis István Református Gimnázium) – diszkoszvetés - 31.30 m

7. hely - Garai-Balázs Endre (Vásárhelyi Pál Technikum és Kollégium) –gerelyhajítás - 52.50 m

7. hely - Kiss Petra (Szegedi Kis István Református Gimnázium) – gerelyhajítás – 35,00 m

10. hely - Wágner Ádám (Gál Ferenc Egyetem Technikum) – súlylökés – 12.91 m

11. hely - Pribojszki Panna (Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium) – diszkoszvetés – 26.38 m

11. hely - Pribojszki Panna (Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium) – gerelyhajítás - 30.14 m

VI korcsoport –

6. hely - Deák Lóránt (Gál Ferenc Egyetem Technikum) - diszkoszvetés – 37.53 m

10. Deák Lóránt (Gál Ferenc Egyetem Technikum) - súlylökés – 12.35 m

13. hely - Rózsavölgyi Szabina (Szegedi Kis István Református Gimnázium) – 100 m- 14.28