Elképesztő hetet produkált a Békési Úszó Klub Egyesület CÁPA korosztálya

Szegedi Szabolcs, szakosztályvezető edző beszámolója a Békés Mátrixon.

Metcalfe Rebecca, Holland Regő és Pásztor Gyula országos szinten kiemelkedő eredményeket ért el Békés városából!  Két ARANYÉREMMEL, egy BRONZÉREMMEL és értékes 4-8. helyezésekkel tért haza csapatunk Szegedről.

Január óta készültünk erre a hétre, ami felejthetetlen eredményeket hozott egyesületünknek. Nem is tudunk mit írni, inkább olvassátok szuper eredményeinket:

METCALFE REBECCA:

-Első nap fő számában 200 méter pillangón a délutáni döntőben ért el fölényes győzelmet. Az ARANYÉREM mellett a legtöbbet javuló versenyzőnek járó csomagot is átvehetett. 20 percre rá 100 méter mellen ugrott vízbe és ért el országos bajnoki 6. helyet.

-Második nap 200 méter vegyesen döntőzhetett, ahol nagyszerű hajrával és egyéni csúccsal BRONZÉRMET szerzett.

-Harmadik nap jött az egyik kedvenc száma a 100 méteres pillangóúszás. Nagyon összerakott úszás eredménye ismét egy ARANYÉREM, sőt ideje 1,1 másodpercre volt a korosztályos csúcstól.

-Negyedik nap levezetésnek 100 gyorson mutatta meg tehetségét, ahol egyéni csúcsa a döntőben az 5. helyre volt elég.

Nem mellesleg az elképesztő pillangós idő eredményei az idősebb korosztályoknál is kiemelkedő!!

HOLLAND REGŐ:

-Első nap az 50 méter gyorson úszott egyéni csúcsa a döntőben egy 5. helyet ért.

-Második nap egyik kedvenc számában 100 méter háton hatalmas egyéni csúccsal értékes 4. helyet szerzett.

-Utolsó nap 2 számban is érdekelt volt Regő. 100 méter gyorson és 200 méter háton is sikerült döntőbe kerülnie. Fókuszban a 200 méter hátúszás volt, így 100 méter gyorson a 8. helyen végzett. 25 perc pihenés után 200 méter háton a délelőtti eredményét 3 másodperccel megjavítva nagyszerű úszással éppen lemaradva a dobogóról ismét a 4. helyen csapott célba.

Biztosak vagyunk benne, hogy kellő komolyságot szerezve a következő években több dobogós helyet is szerezhet magának!!

PÁSZTOR GYULA:

-200 méter mellúszásban került be a döntőbe a 7. idővel. Nagyszerű versenyzéssel nagyon szoros mezőnyben 4 másodperces javulással országos 7. helyet szerezte meg.

Ne feledkezzünk meg a csapat többi tagjáról sem. Oláh Míra, Nagy Luca, Csatári Dóra, Nyéki Barnabás minden elindult számában nagyszerű egyéni csúcsokat úszva szép helyezéseket ért el a bajnokságon.

Gratulálunk és büszkék vagyunk Mindenkire!

Köszönjük a Bemer matracot és a segítséget két személynek is. Szikszai Barbara és Málint Edina!.