D. Nagyné Kecskeméti Nóra vagyok, a Szegedi Kis István Református Gimnázium, Technikum, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium angol-német nyelv szakos tanára.
Középiskolai tanulmányaimat a Szegedi Kis István Református Gimnáziumban folytattam angol tagozatos gimnáziumi osztályban. Már a középiskolás éveim alatt is egyértelművé vált számomra, hogy a jövőben idegen nyelvekkel szeretnék foglalkozni, így jelentkeztem a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Tanárképző Főiskolai Karára angol-német szakra.
2001-ben a diploma megszerzését követően egy Erasmus ösztöndíj jóvoltából tanár asszisztensként helyezkedhettem el néhány hónapra egy általános iskolában, Leadgate-ben, Nagy-Britanniában. A nyelvterületeken eltöltött időszak alatt döntöttem el, hogy a jövőben nyelvtanárként nagy hangsúlyt szeretnék fektetni a kommunikációra. Célkitűzésem, hogy tanulóimat arra ösztönözzem, hogy ne féljenek megszólalni a tanult idegen nyelven/nyelveken, hiszen a használható nyelvtudás egyik alapfeltétele a másik megértése és saját magunk megértetése.
2002-ben volt iskolám, a Szegedi Kis István Református Gimnázium főállású munkaviszonyt ajánlott fel, amit boldogan elfogadtam. Szakmai tudásomat nem tekintem állandónak, ezért folyamatosan képeztem, képzem magam. A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán angol nyelv és irodalom kiegészítő szakos bölcsész és tanár, valamint okleveles némettanár szakképzettséget szereztem, majd 2006-ban társadalomtudományi és gazdasági szakfordító és tolmács szakon diplomáztam. Néhány év kihagyás után újra iskolapadba ültem, és 2020-ban Budapesten Protokoll és nemzetközi kapcsolatok szakembere szakon diplomáztam.
Az elmúlt 23 évben három alkalommal kaptam osztályfőnöki megbízást hat évfolyamos gimnáziumi osztályokban. A hat évfolyamos képzésben részt vevő diákok tanulmányi és érettségi átlagukkal mindig kiemelkednek a többi osztály közül, felsőfokú továbbtanulás tekintetében sikeresebbek társaiknál. Pedagógusaink lerakva az alapokat, folyamatosan építik, bővítik a diákok tudását, ismereteit egészen az érettségi vizsgáig. Véleményem szerint a képzés nagy előnye, hogy a tanulóknak nem kell azon gondolkodniuk hetedik, nyolcadik osztályban, hogy milyen szakmát válasszanak 13- 14 évesen. Ez a képzési forma hosszabb felkészülési időt biztosít az érettségi vizsgákra, több idő jut a gyakorlásra és a tananyag elmélyítésére. A gimnáziumban biztosított emelt óraszámú nyelvoktatás, valamint az emelt érettségi vizsgákra felkészítő fakultációk lehetőséget biztosítanak arra, hogy a tanulók a gimnáziumi évek alatt sikeres közép, illetve felsőfokú nyelvvizsgát szerezzenek és előrehozott érettségi vizsgát tegyenek. Egy jól teljesített érettségi vizsga, valamint a megszerzett nyelvismeret pedig útlevél a nagybetűs élethez!
Tanárként és osztályfőnökként is mindig arra törekedtem/törekszem, hogy hivatásom oktatói és nevelői oldalát is képviseljem tanítványaim felé. Fontos a tudás átadása, de épp olyan jelentős a ránk bízott diákok nevelése az iskola falai között és azon kívül is. Csodálatos érzés végig kísérni a diákok személyiségének a fejlődését az évek során, s még felemelőbb érzés, ha láthatjuk, hogy ehhez pedagógusként mi is hozzájárultunk. Az egyén személyiségfejlődése mellett nélkülözhetetlen egy jó közösség kialakítása, amely iskolán kívüli programok segítségével még gördülékenyebb lehet. Az elmúlt években az osztálykirándulások, a különböző kulturális rendezvények (pl. közös színházlátogatás, múzeumlátogatás, sportrendezvényeken és kiállításokon való részvétel), illetve a szülőkkel való rendszeres kapcsolattartás (szülői értekezletek, fogadóórák, személyes találkozások, telefonos egyeztetés, megbeszélés) reményeim szerint ezt segítették elő.
Tanári hitvallásomat a legjobban a következő idézet tükrözi:
„A jobb világért folytatott küzdelem legfontosabb helyszíne az osztályterem.”
(Rutger Bergman)
Kedves Szülők! Szeretettel várom Gyermeküket leendő osztályomba, és minden tőlem telhetőt megteszek, hogy kölcsönös megértésben és bizalomban kísérjem el őket az érettségi vizsgáig.