BFKC: Két mérkõzés - három pont! Ispánky Niki beszámolója a Békés Mátrix részére!

Két mérkőzés, három pont

Az ERSTE-Békési FKC ifjúsági csapata itthon tartotta a két pontot, de a felnőtt csapat csak egy pontot tudott megmenteni.

ERSTE-Békési FKC – Diósgyőri KC-Miskolc 30 – 24 (14-12)

Ifjúsági mérkőzés, Békés 50 néző. Vezette: Kolavorszki, Szabó.

Az ifjúsági mérkőzés nem indult túl kedvezően, hiszen a vendégek már az elején 4-0-s sorozattal magukhoz ragadták a vezetést. Kopányi László vezényletével azonban csapatunk megkezdte a gólgyártást, és félidőre már 2 gólos előnyünk volt. A második játékrészben folytattuk nyerő szériánkat, és egy 6-0-s sorozattal is bebiztosítottuk győzelmünket.

Békés: Elek, Kudlák (kapusok), Nagy 1, Plavecz 2, Remes, Bereczki 6, Petrovszki 4, Molnár J. 3, Papp, Kopányi 12 (4), Bögre 2 (1), Szatmári Zs., Kiss, Rábai.

DKC legjobb dobója: Tilaji Ádám 5 találattal

ERSTE-Békési FKC – Diósgyőri KC-Miskolc 26 - 26 (12-15)

Békés, 500 néző. Vezette: Herceg, Wiedemann.

A mérkőzés előtt Molnár István megkapta az NB I/B-s gólkirályi címért járó kupát. Pisti tavaly a Ceglédi KKSE színeiben 185 találatot szerzett 22 mérkőzésen.

Hamar megmutatkozott, hogy a DKC igencsak felkészült belőlünk. A 20. percig még fej-fej mellett haladt a két csapat, azután már csak futottunk az eredmény után. Fordulás után egyenlítettünk, de hamar hátrányba kerültünk ismét. Felváltva estek a gólok. Öt perccel a lefújást megelőzően 25-24 volt az eredmény, de az elkövetkezőkben csak két gót kaptunk. Az utolsó másodpercben Szatmári Lászlóval szemben szabálytalankodott Nyikes Csaba, amiért piros lapot kapott, és az ezért kapott hétméterest értékesítve sikerült itthon tartanunk egy pontot.

Békés: Domokos – Laurinyecz 6, Szatmári 1, Lőrinczi 3, Szűcs 3, Polgár 4, Zöldy.

Csere: Ardeleán (kapus), Kovács, Mison, Oláh 9 (4), Keresztes, Lukács, Kopányi.

Edző: Gávai Ferenc.

Miskolc: Oross – Csontos 2, Németh 4, Sipos 2, Lovas 3, Ponyi 1, Kincses 4 (1).

Csere: Nyikes 8, Stál, Drizner, Lukács 1, György, Orosz, Kocsis 1.

Edző: Herczeg Béla.

Hétméteresek: 4/4 ill. 1/1

Kétpercesek: 6 ill. 14 perc.

Kedden Gávai Ferenc, csütörtökön pedig a mérkőzés legjobbjának, Laurinyecz Dávid értékelését olvashatják.