Békési tornagyőzelem a Körös Kupán!

Teremfoci. Több év után újra Békésen maradt a Kupa!

Nyolc csapat részvételével került megrendezésre a XII. Békés – Körös Kupa ifjúsági teremlabdarúgó – torna. Két csoportban 1x20 perces mérkőzéseken küzdöttek meg egymással a csapatok.

Békési FC – Törökszentmiklósi FC 4 – 3

A békési fiatalok már 4 – 1 arányban is vezettek. A mérkőzés utolsó perceire kiengedett a hazai csapat, de a győzelem így sem forgott veszélyben.

Dunaszerdahelyi SG – Mezőberényi FC 5 – 1

Megérdemelt dunaszerdahelyi siker született a remekül küzdő berényiek ellen.

3. helyért:

Törökszentmiklósi FC – Mezőberényi FC 1 – 0

Döntő:

Békési FC – Dunaszerdahelyi Sportgimnázium 1 – 0

G.: Római Jenő (19. p.)

Jó színvonalú mérkőzésen végig fegyelmezett játékot mutatott be mind a két együttes. A hazai csapat nagyot küzdött, szép játékkal, hatalmas akarással győzte le ellenfelét. Már lélekben mindenki a büntető rúgásokra készülődött, amikor az utolsó percben egy remekre szabott támadást követően Római Jenő hatalmas lövéssel vette be a bal felső sarkot. A látottak alapján teljesen megérdemelt hazai győzelem született. A békésieknek sikerült a visszavágás a két héttel ezelőtti Dunaszerdahelyen elszenvedett vereségért. Ezzel a győzelemmel sikerült több év után újra itthon tartani a Kupát!

Gólkirály: Reszelő József (Békési FC) 12 góllal

Legjobb kapus: Pócs Krisztián (Törökszentmiklósi FC)

Legjobb játékos: Mezzei József (Dunaszerdahelyi SG)

Legjobb hazai játékosok (megosztott díjazásra került sor):

Római Jenő és László Norbert

A XII. Békés – Körös Kupa győztes békési csapat tagjai: Reszelő József, László Norbert, Római Jenő, Megyeri Zsolt, Csikós Sándor, Benedek Mihály, Almási Attila, Danka Szabolcs, Szabó Dávid, edző: Bíró Péter.

A díjakat átadta: Rácz Attila, a Békési Futball Club elnöke és Kálmán Tibor, Békés Város sportreferense.

A torna szervezői és támogatói: Békési Futball Club, Szegedi Kis István Református Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium, Békés Város Polgármesteri Hivatala, Kecskeméti Gábor Kulturális Sport és Turisztikai Központ.

Médiapartnerek: Békés Mátrix, Torony Rádió, Békési Újság, Békés Megyei Hírlap.