Ugródeszka - Sajtóközlemény


Megjelent: 2014 Április 25. ( Péntek ) 14:59
Módosítva: 2014 Szeptember 12. ( Péntek ) 10:27
A Békés Városi Szociális Szolgáltató Központ közel 2 évtizede nyújt reintegrációs lehetőségeket, programokat a hajléktalan, illetve hajléktalanság peremére sodródó emberek, családok részére.

2013. október 10-n kapott értesítést az intézmény, az Új Széchenyi Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program támogatási rendszeréhez benyújtott "UGRÓDESZKA" című, TÁMOP-5.3.3-12/1-2013-0010 jelű pályázatát az Humán Erőforrás Programok Irányító Hatósága támogatásra érdemesnek ítélte.

A konstrukció "Az utcán élő hajléktalan személyek társadalmi visszailleszkedésének, foglalkoztathatóságának elősegítése, sikeres munkaerő-piaciintegrációjának megalapozása"-nak keretében 20 hajléktalan személyt kívánunk lakhatási, képzési támogatásban részesíteni a komplex szociális munka eszköztárával.

Projekt összköltsége: 47.068.140Ft.

Projekt megvalósítás időszaka: 2013. december 1 – 2015. július 31.

A célcsoport markáns problémája lakhatás feltételek teljes hiánya vagy elfogadhatatlansága. Ennek érdekében 15 fő részére kívánunk lakhatási támogatást biztosítani. Az anyagi támogatás fontos, azonban legalább ilyen fontos az is, hogy a hajléktalan személyek önbecsülését javítsuk. A projekt célja az is, hogy a kiválasztott célcsoportnál felkeltse a tanulás utáni vágyat, elfogadtassa a kliensekkel azt a tényt, hogy akárhány éves is az ember képeznie kell magát. A program keretein belül 14 fő képzését tervezzük. A képzések kiválasztásánál az egyéni adottságok mellett figyelemmel voltunk a város tradíciójára, földrajzi adottságaira, ezért is kívánjuk mezőgazdasági alapismereteket nyújtó képzéshez juttatni ügyfeleinket, illetve az önellátásra, öngondoskodásra tanító képzés is szerepel terveink között. Mivel a technikai fejlődés végigkíséri életünket, egy számítógépes alapismereteket nyújtó képzést is előirányozunk. Hosszú távú célként megfogalmazzuk a bevont 20 fő társadalmi integrációját, mely segíthető foglalkoztathatóságuk fejlesztésével, önálló életvitelük erősítésével. A képzések elvégzése javítja a célcsoport foglalkoztatási esélyeit. Egy projekt megvalósítása kapcsán a rövid és hosszú távú célon, valamint a célcsoport "hasznán" túlmutató eredményekről is beszélhetünk. A hajléktalan személyek integrációja során a lakókörnyezet érzékenyítése, és a hajléktalanok elfogadása felé is teszünk lépéseket. Ezen eredmények nehezen számszerűsíthetők, de a jövőre nézve nagyon fontosak.

Végül, de nem utolsó sorban a szakemberek igényes együttműködése, tapasztalatai, innovatív kezdeményezései szakmai fejlődést eredményeznek a résztvevő szakembereknek, illetve emelik a megvalósító intézmény presztizsét is.

Letölthető dokumentumok

# Fájlnév Méret
1 tamop_5_3_3_12_1_2013_0010_sajtokozlemeny 162.67KB

Kövesd a BékésMátrixot a Facebook-on a legfrissebb békési információkért!