Mindkét versenyre népes csapattal utazott a Békési Kajak – Kenu Club, a fiatalok a Magyar Bajnokságra készülve, edzőtáborokba utazva, onnan érkezve álltak a rajtvonalhoz. A fáradság sem akadályozhatta meg, hogy a békésiek megszámlálhatatlan dobogós, pontszerző helyezést érjenek el, és a csapatversenyben is a dobogóra "lapátolják" klubot.
Miközben a fiatalok Szarvason vitézkedtek, addig a békési masters versenyzők Szolnokon küzdöttek a Masters Magyar Bajnokságon. A három második és egy harmadik helyezés mellett még 7 pontszerző eredményt is sikerült elérnie a kis békési csapatnak.
SIMON FIALA TIBOR EMLÉKVERSENY, Békésszentandrás, 2014. június 28 - 29., Békési Kajak – Kenu Club versenyzőinek az eredményei:
K-1 ffi felnőtt 10000 m
5. Molnár Dániel
13. Kabai Kristóf
K-1 serdülő fiú VI. évf. 4000 m
4. Nyeste Márton
6. Fábián Gergő
7. Pomázi Márk
K-1 serdülő fiú V. évf. 4000 m
12. Pocsai Tibor
15. Köpe Partik
K-2 serdülő leány V-VI. évf. 4000 m
2. Kőrözsi Tímea – Lipcsei Petra
K-1 serdülő leány V-VI. évf. 4000 m
3. Dihen Adrienn
K-2 kölyök fiú III-IV. évf. 4000 m
3. Perdi Zsombor – Csibor Péter
K-1 kölyök fiú IV. évf. 4000 m
8.Guti Márton
9.Csávás László
17.Szabados Ferenc
22.Pocsai Péter
K-1 kölyök fiú III. évf. 4000 m
7. Domokos Dániel
K-1 kölyök leány III-IV. évf. 4000 m
8. Madarász Karola
MK-1 gyermek fiú I. évf. 2000 m
3. Pardi-Kis László
MK-2 gyermek leány I-II. évf. 2000 m
2. Kiss Bernadett- Antal Eszter
K-2 ffi felnőtt 200 m
2. Vaszkó Viktor – Máté Tamás
K-4 ffi felnőtt 200 m
2. Kiss Zoltán – Kabai Kristóf – Bátori Gábor – Dobi István
3. Farkas Áron – Vaszkó Viktor – Nyeste Márton – Máté Tamás
K-1 ffi ifi 1000 m Döntő
5. Kiss Zoltán
10. Kabai Kristóf
K-1 serdülő fiú VI. évf. 1000 m Döntő
1. Nyeste Márton
8. Pomázi Márk
9. Köpe Ákos
K-1 serdülő leány V. évf. 1000 m
6. Lipcsei Petra
K-1 kölyök leány IV. évf. 1000 m
9. Madarász Karola
K-2 kölyök fiú IV. évf. 1000 m
9. Pocsai Péter – Szabados Ferenc
K-2 ffi ifi 1000 m
2. Farkas Áron – Kiss Zoltán
6. Kabai Kristóf - Lipcsei Zsolt
K-2 női ifi 1000 m
3. Görbe Brigitta- Pomázi Rebeka
K-2 serdülő fiú VI. évf. 1000 m
3. Pocsai Tibor – Fábián Gergő
K-2 serdülő leány VI. évf. 1000 m
2. Kőrözsi Tímea - Dihen Adrienn
MK-1 szabadidős fiú III. évf. 500 m
1. Kondacs Kristóf
2. Püski Dániel
4. Medgyesi Máté
MK-1 szabadidős leány III. évf. 500 m
1. Kálmán Katalin
MK-1 szabadidős fiú I. évf. 500 m
7. Józsa Vendel
K-1 ffi felnőtt 500 m Döntő
9. Sós Gábor
K-1 ffi Masters 500 m
1. Bátori Gábor
3. Papp István
K-1 ffi ifi 500 m Döntő
7. Kiss Zoltán
8. Farkas Áron
K-1 női ifi 500 m
7. Pomázi Rebeka
8. Görbe Brigitta
K-1 serdülő fiú VI. évf. 500 m
3. Nyeste Márton
8. Fábián Gergő
9. Köpe Ákos
K-1 serdülő leány V. évf. 500 m
9. Lipcsei Petra
K-2 ffi felnőtt 500 m
5. Sós Gábor – Molnár Dániel
K-2 ffi masters 500 m
1. Barcsik Gábor – Papp István BSZHSE-Békés
K-2 ffi ifi 500 m
5. Farkas Áron – Kiss Zoltán
6. Lipcsei Zsolt – Kabai Kristóf
K-2 női ifi 500 m
3. Görbe Brigitta-Pomázi Rebeka
K-2 serdülő fiú VI. évf. 500 m
2. Pocsai Tibor – Nyeste Márton
K-2 serdülő leány V. évf. 500 m
4. Kőrözsi Tímea - Dihen Adrienn
CSAPATVERSENY: (25 nevező egyesület)
3. Békés
KÖRÖS KUPA – SÁNDOR TAMÁS EMLÉKVERSENY, Szarvas, 2014. július 12. – július 13., Békési Kajak – Kenu Club eredményei:
K-1 Férfi Felnőtt 10000 m
8. Lipcsei Zsolt
K-2 Férfi Ifi 4000m
1. Farkas Áron – Kiss Zoltán
2. Kabai Kristóf – Molnár Dániel
K-1 Női Ifi 4000m
5. Pomázi Rebeka Békés 5 pont
K-2 Serdülő Fiú VI évf. 4000m
1. Nyeste Márton - Herpai László
4. Fábián Gergő – Pomázi Márk
6. Köpe Patrik – Hajkó Norbert
K-1 Serdülő Fiú VI évf. 4000m
7. Köpe Ákos
8. Pocsai Tibor
K-2 Serdülő Leány V-VI. évf. 4000m
3. Kőrözsi Tímea – Dihen Adrien
K-1 Serdülő Leány V. évf. 4000m
7. Lipcsei Petra Békés 3 pont
K-2 Kölyök Fiú III-IV évf. 4000m
III. évfolyam eredményei:
3. Medgyesi Máté – Kondacs Kristóf
IV: évfolyam eredményei:
4. Kis Zoltán – Guti Márton
9. Szabados Ferenc – Pocsai Péter
K-1 Kölyök Fiú IV évf. 4000 m
9. Csávás László
12. Kovács Ákos
13. Szabó Tibor
14. Kordik Dávid Honvéd
K-1 Kölyök Fiú III. évf. 4000m
5. Csibor Péter
MK-1 Kölyök Fiú III évf. 4000m
7. Perdi Zsombor Békés 3 pont
K-2 Kölyök Leány III-IV. évf. 4000m
4. Kálmán Katalin – Madarász Karola
MK-2 Gyermek Leány I-II évf. 2000m
3. Kis Bernadett – Antal Eszter
MK-1 Gyermek Fiú I. évf. 2000m (2003)
1. Pardi-Kis László
MK-1 Gyermek Fiú I. évf. 2000m (2004)
12. Szigeti Béla
K-2 Férfi Felnőtt 200 m
3. Farkas Áron – Vaszkó Viktor
4. Máté Tamás – Pomázi Márk
K-4 Férfi Felnőtt 200 m
3. Farkas Áron – Kis Zoltán – Nyeste Márton – Vaszkó Viktor
K-1 Serdülő Fiú VI évf. 1000 m
7. Köpe Ákos
K-1 Férfi Ifi 1000m
1. Vaszkó Viktor
2. Kiss Zoltán
9. Durkó Péter
11. Vetési Gábor
12. Nagy György
K-1 Serdülő Leány VI. évf. 1000m
7. Dihen Adrien Békés 3 pont
K-2 Serdülő Fiú VI.évf. 1000m
1. Nyeste Márton – Herpai László
4. Fábián Gergő – Pomázi Márk
K-2 Serdülő Leány V. –VI. évf. 1000m
4. Lipcsei Petra- Kőrözsi Tímea
K-2 Kölyök Leány IV. évf. 1000 m
4. Kálmán Katalin – Madarász Karola
K-2 Férfi Ifi 1000 m
1. Kiss Zoltán – Vaszkó Viktor
2 Farkas Áron – Kabai Kristóf
K-1 Férfi Ifi 500m DÖNTŐ
5. Kabai Kristóf
9. Farkas Áron
K-1 Serdülő Fiú VI. évf. 500m DÖNTŐ
8. Pomázi Márk
K-1 Serdülő Leány V. évf 500 m DÖNTŐ
8. Kőrözsi Tímea Békés 2 pont
K-1 Férfi Felnőtt 500m DÖNTŐ
8. Soós Gábor
K-2 Férfi Ifi 500m
1. Vaszkó Viktor – Kiss Zoltán
2. Molnár Dániel – Kabai Kristóf
K-2 Serdülő Fiú VI. évf. 500m
1. Nyeste Márton – Herpai László
6. Köpe Patrik – Hajkó Norbert Békés 4 pont
A csapatverseny eredménye (24 nevező egyesület):
4. Békés
MASTER MAGYAR BAJNOKSÁG, Szolnok, 2014. július 12-13., a Békési Kajak – Kenu Club eredményei:
K1 Férfi Masters 500m (35 / 39) A Döntő
8. Bátori Gábor
K4 Férfi Masters 500m (45 / 49) A Döntő
3. Molnár Mátyás - Barcsik Gábor - Szatmári Lajos - Papp István, Békésszentandrás - Békés
K2 Férfi Masters 500m (35 / 39) A Döntő
4. Bátori Gábor - Kálmán Tibor
K2 Férfi Masters 500m (40 / 44) A Döntő
6. Barcsik Gábor - Papp István, Békésszentandrás - Békés
K2 Mix Szabadidős es Egyetemista 500m A Döntő
2. Mózes Ildikó - Dobi István
K1 Férfi Masters 200m (35 / 39) A Döntő
8. Bátori Gábor
K1 Férfi Masters 200m (40 / 44) A Döntő
6. Papp István
K2 Férfi Masters 200m (35 / 39) A Döntő
2. Bátori Gábor - Kálmán Tibor
K2 Férfi Masters 200m (40 / 44) A Döntő
6. Barcsik Gábor - Papp István, Békésszentandrás – Békés
K4 Férfi Masters 200m (40 / 44) A Döntő
5. Bátori Gábor - Papp István –Kálmán Tibor - Dr. Nagy György
K2 Mix Szabadidős es Egyetemista 200m A Döntő
2. Mózes Ildikó - Dobi István