Gönczi Róbert Ökölvívó emlékverseny

A Békési TE ökölvívói újra ringbe léptek

A Dél-Alföldi Ökölvívó Régió soron következő pofonpartiját 2015.06.20-án rendezték meg Helvécián. A verseny a Gönczi Róbert Emlékverseny elnevezést kapta, emléket állítva ezzel a kiváló, kétszeres Európa-bajnoki bronzérmes ökölvívónak. A versenyen 15 klub 69 versenyzője mérlegelt. A Békési TE Ökölvívó Szakosztályából öt versenyző indult, és mind az ötnek sikerült is ringbe lépnie. Elsőként, 38kg-ban ban Római Ruben bemutató mérkőzést játszott a kecskeméti Sárközi Géza ellen. Ruben ismét lelkesen, harcosan bokszolt, a mérkőzés vége felé közeledve egyre inkább magára talált, és egyre többször sikerült megvalósítania a szünetekben kapott tanácsokat. A három menetet végigbokszolták, Ruben ezzel újabb tapasztalatokat szerzett. Karácson Norbert junior korcsoport 52 kb-ban szintén bemutató mérkőzést bokszolt. Ebben a súlyban hárman mérlegeltek és az az érdekes eset állt elő, hogy mindhárom versenyző bokszolhasson, "körmérkőzést" játszottak egymással, vagyis mindenki 2-2 percet bokszolt váltott ellenfél ellen. Norbi ellenfele az első két percben a makói Rostás Roland volt, majd egy perc pihenő után a kecskeméti Együd Norbert ellen bokszolt. Norbi tudott alkalmazkodni a második menetre frissen belépett ellenfeléhez is, és mindkettő ellen mutatott be szép dolgokat. A mérkőzés bemutató volt, ezért eredményhirdetés nem volt. Serdülő korcsoport 72 kg-ban Balog Dániel ellenfele a bajai Farkas Barnabás volt. Ez volt Dani élete első mérkőzése. Ellenfele erősebb volt, de Dani bátran bokszolt és szépen helytállt. Eredményhirdetés itt sem volt. Serdülő korcsoport 50 kg-ban ifj. Maczik Róbert hivatalos mérkőzést játszott a kecskeméti Sinkó Dániel ellen. Robi szépen bokszolt, jópár találata is volt, talán több is mint ellenfelének. A bírók a kecskemétit látták jobbnak és pontozással őt hozták ki győztesnek. Ennek ellenére egy szép mérkőzést láthattunk. Junior korcsoport 63 kg-ban Német József a törökszentmiklósi Sarkadi Sándor ellen bokszolt bemutató mérkőzést. Az első menet első másodperceiben már számoltak is Józsi ellenfelére egy kemény jobb horogtól, de az nem adta fel a küzdelmet és végül egy nagy iramú, izgalmas mérkőzés alakult ki. A három menet végigment, és annak ellenére, hogy bemutató mérkőzés volt, eredményt hirdettek, Német József kezét emelték a magasba.

Ez a forduló hasznos volt számunkra, minden versenyzőnk ringbe léphetett, és szépen helytállt. Mindenki jól teljesített, és megmutatta azokat a képességeit amire építkezünk, és a jövőben építeni lehet, valamint láthattuk és minden versenyzőnk tapasztalhatta is hogy min kell javítania.

A Békési TE utazását a versenyre a Békés Drén Kft. támogatta.