Rendőrség - Felhívás!


Minden életkornak, így az időskornak is vannak olyan sajátosságai melyek hatással lehetnek a közlekedésbiztonságra.

Míg a gyermekeknél, fiataloknál a tapasztalatlanság, addig a 65 év felettieknél a lassú reflexek miatt fokozódhat a balesetek kockázata. A komótos közlekedés, a túlzott óvatosság- különösen, ha bizonytalansággal párosul- legalább olyan balesetveszélyes lehet, mint a gyorshajtás. A kor előrehaladtával romlik a látás, a hallás, gyengülhet a figyelemmegosztó képesség, lassulhat az információk feldolgozása, nőhet a reakcióidő.

Ha tompulnak a reflexek és a figyelem, könnyebb elnézni vagy akár figyelmen kívül hagyni például egy közlekedési jelzőtáblát. Egy ma 65 éves járművezető, aki 18 évesen szerzett jogosítványt, jóval kisebb forgalom mellett sajátította el azt az elméleti és gyakorlati tudást, amellyel ma is vezet. Ennek felfrissítésére az azóta bekövetkezett KRESZ-változások megismerésére, elsajátítására legfeljebb önképzés útján van lehetőség.

Ha elérkezik az a pillanat, amikor valaki belátja: egészségi állapota már nem teszi lehetővé, hogy autót vezessen, gyalogosan vagy kerékpárral indul majd útnak. Ebben az esetben a súlyos sérülés kockázata tovább fokozódik, hiszen a gyalogosokat és kerékpárosokat nem védi karosszéria. Egy szerencsétlen esés is súlyos, vagy akár végzetes következménnyel járhat és nekünk arra kell törekednünk, hogy minden pillanatot túléljünk.

- A balesetek megelőzhetők!

- A balesetek nem történnek, azokat okozzák!

- Tartsuk be a közlekedési szabályokat!

- Kövessük a KRESZ változásait!

- Mutassunk példát!

- A biztonság nem lehet szerencse kérdése!


Kövesd a BékésMátrixot a Facebook-on a legfrissebb békési információkért!