2009-től a helyi KEF koordinátor szervezet a Mentálhigiénés Egyesület (5630 Békés, Borosgyán u. 1/1.), melynek a békési és a békéscsabai kistérségben a szenvedélybetegek (16 évtől) és családtagjaik részére nyújtott szolgáltatásai: közösségi és nappali ellátás, megelőző-felvilágosító elterelő szolgáltatás, alternatív képzési és foglalkoztatási lehetőségek, ifjúsági munka, önkéntesek foglalkoztatása.
A békési KEF koordináció alapfeladata:
- A folyamatos koordinációhoz a működtetési feltétel kialakítása.
- A KEF által lefedett térségre, feladatkörre vonatkozó információgyűjtő és – áramoltató, konzultációs funkció erősítése.
- Munkaterv szerint két,- háromhavonta K.E.F. ülések (kihelyezett is) megvalósítása.
- A KEF éves, prioritáson alapuló munkatervének összeállítása.
- A KEF-fel, illetve szakmai tevékenységével kapcsolatos szakmai anyagok megjelentetése, közreadása.
- Szakmai kiadványok beszerzése, K.E.F. Szakkönyvtár működtetése.
- KEF tagháló bővítése kompetens szervezeti képviselőkkel, a delegáltak lehetőség szerinti stabil működésének segítése.
- Munkacsoportok szervezése pillérenként.
- A K.E.F. intézményi delegáltjai körében erőforrás-lista (végzettség, kompetencia) összeállítása, kommunikálása, kiajánlása a hálózati tagszervezetek felé.
- A K.E.F. delegáltak intézményi levelező listáinak létrehozása és működtetése intézményükön belül.
- A delegáló intézmények vezetőinek rendszeres tájékoztatása a K.E.F. tevékenységéről, hozzájárulva az elköteleződés javításához.
- Elsősorban helyi képzések szervezése a K.E.F. delegáltak részére: téma-centrikus, esetmegbeszélő, tanulmányút, szervezetfejlesztés, konferencia.
Rendezvények:
Az Egyesület munkatársain kívül több KEF szervezet (Rendőrség, Családsegítő Szolgálat, Iskolák,) munkatársai is kitelepültek. Jelen volt a KEF elnöke Deákné Domonkos Julianna önkormányzati képviselő asszony is. Kollégáink több tucatnyi szórólapot osztottak ki az érdeklődők között. Csoportos beszélgetések során mutattuk be a pozitív szenvedélyeket, mint védőfaktorokat a droghasználattal szemben. A több órás nyüzsgő, interaktív rendezvény zárásakor léggömbök "szélnek eresztésével" szimbolizáltuk a droghasználat és más káros szenvedélyeink elengedését.
· 2016.02.08-án Farkas Attila pár- és családterapeuta, tréner, konzultáns, a Dr. Farkasinszky Terézia Drogcentrum munkatársa által vezetett kerekasztal beszélgetést. A résztvevő szakemberek interaktív beszélgetés keretében nagyobb rálátást kaphattak az újabb pszichoaktív szerekről (mint pl: a herbál).
A 2015/2016. tanévtől próbálnak kezdeményezésükkel a szülők felé is nyitni. A fórumok létrejöttében és megszervezésében több szakember, pszichológus, ill. intézmény is segíti a közös munkát (Békési Önkéntes Pont, Békés Városi Kábítószerügyi Egyeztető Fórum Koordináló Szervezet Mentálhigiénés Egyesülete, Nagyszénási Szenvedélybetegek Rehabilitációs Intézete, Békési Rendőrkapitányság).