Súlyemelés - Két hét két verseny!

Az elmúlt két héten a Békési TE Súlyemelő Szakosztályának ifjú sportolói kétszer indultak versenyen.

Először Békéscsabán, a Békés megyei Bajnokságon versenyeztek. Ezen a versenyen a serdülő lányok 48 kg-os kategóriájában indult Gál Cintia és 30+38=68 kg-os egyéni csúccsal első helyen végzett.

Serdülő fiúk 50 kg-os súlycsoportjában indult Marosi Szebasztián 43+57=100 kg-os összetett eredménnyel megnyerte a versenyt. Ugyanebben a súlycsoportban indult Nagy Norbert és 40+49=89 kg-os összetett eredménnyel a 2. helyen végzett.

A serdülők 69 kg-os súlycsoportjában indult Fekécs Ervin és a mezőny legjobb teljesítményével 80+95=175 kg-os eredménnyel nyerte a versenyt.

Az elmúlt hétvégén rendezték Tégláson a Kelet-magyarországi Tini Országos Bajnokságot.

Ezt a versenyt serdülőkorú versenyzőknek rendezik. Főleg kezdő versenyzők indulnak. Herakrészes sportolók nem indulhatnak ezen a versenyen.

A nők 48 kg-os súlycsoportjában indult Gál Cintia és 27+40=67 kg-os összteljesítménnyel megnyerte a versenyt.

A fiúk 50 kg-os súlycsoportjában indult Marosi Szebasztián. 47+52=99kg-os teljesítménnyel ő is megnyerte súlycsoportja versenyét.