Szilágyi Emma országos harmadik

Tiszaújvárosban versenyzett a Békési DAC két atlétája. A XVII. nemzetközi atlétikai versenyen Fodor József a juniorok súlylökésében ezüstérmet nyert, míg az ifjúsági ligás gerelyhajítók között Szilágyi Petra bronzérmes lett.

Másnap, Békéscsabán, a 20 km-es és a fiatalkorúak hosszútávú országos gyalogló bajnokságán indultak versenyzőink. Szilágyi Emma az ifjúságiak 10 kilométeres távján szerzett értékes bajnoki bronzérmet. Másik indulónk, Veres Barnabás, a serdülők 8 kilométeres távján ötödik helyen ért célba.

Közben Palicson rendezték meg a szerb ultramaraton-futó országos bajnokságot, ami nemzetközi versennyé nőtte ki magát. Bakó Gábor, a 12 órás futók mezőnyében remekelt. 118 kilométert és 135 métert teljesített és ezzel a második helyen fejezte be a versenyt.