A Kárpát-medencei Tehetségnapot március 23-án rendezték meg ünnepélyes keretek között Budapesten, ahol az iskola az elismerést immáron második alkalommal, a tehetséggondozó tevékenységéért kapta.
Munkánkban elsősorban a tantárgyakhoz kötődő tehetségfejlesztést emeljük ki. Jelentős szerepet szánunk az anyanyelvi nevelésnek (dráma), a matematikai logika fejlesztésének, a művészeti nevelésnek (énekkar, vizuális kultúra), a természetismereti és a testi - kinesztetikus terület fejlesztésének (labdarúgás), ezért első osztálytól kezdve felmenő rendszerben, órarendbe építve, tehetségműhelyekben valósul meg évfolyamonként a tehetséggondozás.
A 2018/2019-es tanévtől az alsó tagozaton folyó tehetséggondozó munka mellett a felső tagozat ötödik évfolyamos tanulói is bekapcsolódtak a következő tehetségterületeken:
Ezeken kívül felső tagozaton is működik énekkar, labdarúgás, illetve kosárlabda edzés az érdeklődő diákok számára.
Tehetségműhelyeinkben tanulmányi versenyekre való felkészítés is folyik. A versenyeztetés célja gyermekbarát, a tanulók életkori sajátosságaihoz alkalmazkodó, érdeklődésüknek megfelelő tehetséggondozó versenyeken való szereplés, amely adottságaikkal, fejlődésükkel, tevékenységeikkel, szerzett tapasztalataikkal összhangban támogatja a tanulói személyiség kibontakoztatását.
Az elmúlt három évben a műhelyfoglalkozások mellett számos szakmai napot szerveztünk neves pszichológusokkal pedagógusok és szülők számára, valamint más tehetségpontokkal kötöttünk együttműködési megállapodást, mint pl. a Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde - Fürkész Tehetségpontjával. Az együttműködés kiterjed a tapasztalatok, jó gyakorlatok cseréjére, közös rendezvények szervezésére, tehetséggondozási problémák segítésére, együttes megoldására.
2017 szeptemberében iskolánk csatlakozott a Református EGYMI keretein belül működő Református Országos Értéktermő Tehetségközponthoz is.
Teljes körű tehetséggondozó tevékenységet végeznek a református fenntartású oktatási-nevelési intézményekben:
A jövőben szeretnénk ellátogatni más tehetségpontokba, ahol betekintést nyerhetünk az ott folyó tehetségfejlesztő munkába, hogy az így szerzett tapasztalatokat beépíthessük mindennapjainkba.
Sztraczinszki Andrea
tehetségkoordinátor