Ifi és serdülő győzelem Kecskeméten

Megjelent: 2022 Március 12. ( Szombat ) 11:35
Módosítva: 2022 Március 12. ( Szombat ) 14:55
Ifjúsági és serdülő csapatunk Kecskeméten lépett pályára csütörtökön, mindkét csapat remekül szerepelt, így négy ponttal tértek haza a srácok.

A serdülő csapat mérkőzés volt hamarabb, hazai góllal indult a találkozó, amire jött a békési válasz, felváltva estek a gólok, de rendre 1 gólos előny volt a Kecskemét csapatánál. A félidő hajrájában több apró hibát is vétett csapatunk, amit a hazaiak ki is használtak, így a félidő végén 4 gólos előnnyel mehettek pihenőre 16-12-es állásnál. A második játékrészben szépen lassan sikerült ledolgozni a 4 gólos hátrányt, és a 45. percben már 22-22 volt a találkozó állása. Majd felváltva estek a találatok, azonban a mérkőzés hajrájában sikerült felül kerekedni a srácoknak és átvenni a vezetést. Amit utána meg is tartottak a srácok a mérkőzés végéig, így végül 29-31-es békési győzelemmel zárult a találkozó.

Kecskeméti TE – Optimum Solar BFKC 29-31 (16-12)
Békés: Fejes J., Vigh G., Dihen M., Fazekas L., Fekete B. 1, Halas E. 1, Kádas N. 5, Kovács R. 10, Kovács Sz., Nagy Z. 6, Petrus 3, Révész, Ritter 1, Szabó G. 3.
KTE legjobb dobója: Bózsa 11.
Kiállítások: 6 perc, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 8/3.

Az ifjúsági találkozó vendég góllal indult, amire a hazaiak hamar választ is adtak. Majd felváltva estek a gólok, hol az egyik, hol a másik csapatnál volt a vezetés. A félidő közepén azonban több békési hibát is jól kihasználtak a hazaiak és előnyre tettek szert perceken belül a 23. percben már 13-10-et mutatott az eredményjelző. A félidő hajrájában felzárkózni próbált csapatunk végül 17-16-os eredmény mellett mentek pihenőre a csapatok. A második játékrészben jól kezdett csapatunk sikerült ledolgozni a hátrányt és ki is egyenliteni, majd a félidő közepétől pedig rendre növelni tudta előnyét csapatunk, így végül megérdemelten 31-36-ra győztek a srácok.

Kecskeméti TE – Optimum Solar BFKC 31-36 (17-16)
Békés: Borbély I., Fejes J., Bai D. 3, Csige N. 4, Ásós 6, Kádas B. 4, Kádas N. 6, Kóta K. 3, Kovács L., Kovács R. 3, Novák 6, Petrus 1, Rusznák.
KTE legjobb dobója: Horváth 6, Szeverényi 6.
Kiállítások: 6 perc, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 7/4.