180 órás felkészüléssel segítette a Kereskedelmi és Iparkamara az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával képzésen részt vevő mesterjelölteket, illetve volt olyan is, aki teljes egészében saját zsebből fizette a tanulását. Mindenki másért szerette volna megszerezni a mester címet. Csávás Sándor Zsoltnak például vállalkozás elindításához kellett a papír, illetve szívesen sajátította el az újdonágokat.
- A fiatalok közül viszonylag kevesen érdeklődnek az autószerelő szakma iránt – mondta Csávás Sándor Zsolt. - Bízunk benne, hogy az új, duális oktatási rendszer segít, hiszen ez egy nagyon szép hivatás Presztizs, hogy ami munkát elvégzünk, azt elismerik nemcsak szóban, hanem esetleg a közösségi oldalakon is.
Kiss Péter, a Békéscsabai Szakképzési Centrum Trefort Ágoston technikum, szakképző iskola tanára, a mestervizsga felkészítő tanfolyamának oktatója volt. Szerinte nem rossz a diákok aránya, csak a Trefortban évente húsz- harminc tanuló végez. Az más kérdés, hogy a fiatalok hosszútávon a szakmában maradnak-e, hiszen az autószerelés helyett idővel sokan sofőrnek állnak vagy éppen külföldre mennek dolgozni. Tény, ebben a szakmában nem lehet elkényelmesedni, itt állandóan tanulni kell, hiszen mindig újabb és újabb technikák bukkannak fel, kerülnek a kocsikba, amit szerelni is tudni kell.
- A duális rendszer nagyon sokat segít, hiszen az ágazati vizsga után már műhelyben dolgozhatnak a tanulók munkaszerződéssel, ráadásul jövedelmet is kapnak – tájékoztatott Kiss Péter. – Itt bepillantást kapnak a valódi munkába.
Volt, aki nemcsak autószerelésből, hanem autóelektronikából is belevágott a mesterképzésbe, sikeresen.
(X) Reklám