A Békési Úszó Klub Egyesület története legeredményesebb évét tudhatja maga mögött!

Szegedi Szabolcs szakosztályvezető edző évértékelője.

Versenyzőink, edzőink egész évben kiváló munkát végeztek, melynek eredményeként remek egyéni csúcsok, országos szinten is kiemelkedő eredmények születtek!

Számos érmes és pontszerző helyezéseink közül a legnagyobb eredményeinket kiemelve büszkén mondhatjuk el, hogy igenis Békésről is elérhetőek a legnagyobb álmok és célok:

Négy versenyzőnk, Kis Norbert, Kendrella Bence, Kendrella Máté, Molnár Zsolt a Jövő Bajnokai program részvevőiként az ország legjobb edzőivel és úszóival, mint korosztályos válogatott úszók készülhettek!

Kis Norbert 50 méter gyorsúszásban Országos Diákolimpiai bajnok lett, 50 méter pillangón ezüstérmes! Holland Regő 50 méter háton lett Országos Diákolimpiai ezüstérmes.

Holland Regő 50 méter hátúszásban, míg Pásztor Gyula 100 méter mellúszásban a Regionális Delfin Országos Bajnokságon aranyérmet szerzett és ezzel Régiós Bajnok lett!

Kis Norbert a Gyermek Országos Bajnokságon bronzérmet szerzett 50 méter gyorson.

Cápa és Gyermek Országos Bajnokságokon döntős helyezést (1-8), Regionális Delfin Országos Bajnokságon (1-3) helyen értékes pontokat szerzett: Kis Norbert, Szabó Kata, Kendrella Bence, Molnár Zsolt, Varga Lili, Holland Regő, Pásztor Gyula, Nyéki Barnabás.

Egyesületünk történetében először, két versenyzőnk is a korosztályos Országos Ranglista élén zárta az évet: Kis Norbert 50 méter pillangóúszásban, míg Pásztor Gyula 200 méter mellúszásban lett az ország leggyorsabb úszója 2022-ben, megelőzve olyan sportegyesületek versenyzőit, mint a Kőbánya SC, BVSC-Zugló, Darnyi TSC, Győri Úszó Klub stb...!

Hatalmas fegyvertény, hogy Holland Regő minden úszásnemből aranyjelvényes szintet telesített 2022-ben, ez nem kevesebb, mint 9 aranyjelvényt jelent, ami szintén országosan is figyelemre méltó eredménynek számít!

Versenyző csapatunk tagjai: Kis Norbert, Szabó Kata, Kendrella Bence, Kendrella Máté, Molnár Zsolt, Nyéki Benett, Eczeti Zsófi, Varga Lili, Oláh Míra, Csatári Dóra, Nagy Luca, Öreg Csenge, Holland Regő, Pásztor Gyula, Nyéki Barnabás.

Köszönjük minden tagunknak, akik az egyesületünket és az úszást választották!

Köszönjük a szülőknek, akik támogatják a gyerekeiket a céljaik elérésében.

Köszönjük a lehetőséget, hogy egész évben zökkenőmentesen tudtuk használni az uszodát.

Köszönjük a sok segítséget Pappné dr. Marik Saroltának (Saci néninek), Konkoly Vikinek, Metcalfe Timinek és Lipcseiné Liszkai Évának.

Köszönjük a támogatóinknak, hogy segítik a munkánkat!

Mindenkinek eredményekben gazdag, boldog új évet kíván a Békési Úszó Klub Egyesület!

Robogunk tovább!

Hajrà BÚKE!

Szegedi Szabolcs

elnök, szakosztályvezető edző

Részletes eredményeink az egyesület Facebook oldalán megtalálhatóak, mindenki böngéssze kedvére, érdemesek rá a gyerekek: