Mozgalmas hete volt egyesületünknek!

Szegedi Szabolcs szakosztályvezető edző beszámolója:
Metcalfe Rebecca és Kis Norbert csütörtökön és pénteken Budapesten a CXXVI. Országos Bajnokságon vett részt motivációs jelleggel. A felnőtt szintidőket teljesítve lehetőségük volt kipróbálni magukat. A Duna Arénában zajló országos bajnokságon nem csak közelről láthatták a hazai kivàlóságainkat, hanem vízbe is ugrottak 50 és 100 méter pillangóúszásban.    -Norbi 50 méter pillangón pár századdal úszott egyéni csúcsot. 100 méteren pár tizeddel elmaradt a legjobb eredményétől.  -Rebi 50 méter pillangón, több mint egy másodperces javulást ért el. 100 mèteren két tizedet tudott faragni a legjobb eredményén.    Gratulálunk mindkettőjüknek és bízunk benne, hogy a közeljövőben szurkolhatunk nekik majd a délutáni döntőkben is.    A versenyzés nem ért végett, mivel szombaton a teljes csapat Békéscsabára látogatott el a Dig-Build Viharsarok Kupa I. fordulójára. A 16 versenyzőnk több számban volt érdekelt, többségben 4 egyéniben.  Időeredményeket tartva szem előtt vegyes eredményekkel ért végett a szombati verseny. Nagyon jó visszajelzésre szolgált, a sorozatterhelésre, a technikára, a jelenlegi állóképességre és formára.    A nap fénypontja a mix vegyesváltó volt, ahol óriási versenyzéssel éppen pár tizeddel a csabaiak előtt értünk célbe. Ezzel aranyérmet nyert csapatunk!   Aranyjelvényes versenyzők:  -Kendrella Bence: 200 m. vegyes -Metcalfe Rebecca: 200 m. vegyes   Érmes versenyzőink:  Kis Norbert:1 arany, 3 ezüstérem Kendrella Bence:2 arany, 1 ezüstérem Molnár Zsolt: 1 arany, 2 bronzérem Eczeti Zsófi: 4 ezüstérem Oláh Míra: 3 arany, 1 ezüstérem Metcalfe Rebecca: 5 aranyérem Szabó Nóra: 1ezüst, 1 bronzérem Nagy Luca:1 ezüst, 1 bronzérem Holland Regő:5 aranyérem Nyéki Barna:1 arany, 2 bronzérem Pásztor Gyula:1 aranyérem Pásztor Dóra:2 ezüst, 1 bronzérem    Gratulálunk Mindenkinek! Hajrá BÚKE!