Fontos tudnivalók a kéményseprésről - Ne hagyja magát megtéveszteni!


Az utóbbi időszakban többen is jelezték, hogy ismeretlenek kéményseprőnek adják ki magukat, és pénzt próbálnak kicsalni a lakosoktól. Fontos tudni: nem minden esetben kell fizetni a kéményseprésért, és a Katasztrófavédelem kéményseprői soha nem kezelnek készpénzt!
  • A magánszemélyek tulajdonában lévő, gazdálkodó szervezet székhelyével, telephelyével vagy fióktelepével NEM érintett, családi és társasház jellegű ingatlanokban a szolgáltatás a jogszabályban előírt gyakoriságot nem meghaladó esetben és az értesített időpontokban díjmentes. A szolgáltatást a BM OKF GEK – Katasztrófavédelem - Kéményseprő-ipari szervezetének kollégái végzik. A szervezet kéményseprői fekete formaruhát viselnek, érvényes katasztrófavédelmi igazolvánnyal rendelkeznek. A társasházi ingatlanokat előzetesen értesítik a szolgáltatás időpontjáról. Amennyiben valamilyen okból a szolgáltatással kapcsolatban fizetési kötelem keletkezik, a díjat átutalással vagy csekkbefizetéssel rendezhetik a használók vagy tulajdonosok.
  • A gazdálkodó szervezettel érintett tárasaházi ingatlanok esetén minden esteben díjköteles a tevékenység. Ezekben az ingatlanokban a szolgáltatást szintén a BM OKF GEK Kéményseprő-ipari szervezetének kollégái végzik. A szolgáltatással kapcsolatos díjat az érintettek - 30 napon belül - átutalással vagy csekkbefizetéssel rendezhetik. Helyszíni díjfizetésre ekkor sincs lehetőség 
  • A kéménnyel rendelkező, gazdálkodó szervezet székhelyével, telephelyével vagy fióktelepével érintett, NEM társasházi ingatlanok esetén a jogszabály kötelezően előírja a kéményseprő-ipari szolgáltatás igénybevételét. Gáz tüzelőanyaggal működő tüzelőberendezések kéményei esetén kétéves, szilárd tüzelőanyaggal működő berendezések kéményei esetén pedig éves gyakorisággal. A fenti ingatlanok esetében a kéményseprést az ingatlan tulajdonosának vagy használójának előzetes megrendelése alapján, az adott vármegyében nyilvántartott kéményseprő-ipari szolgáltatók valamelyike végezheti, díjfizetés ellenében.

Békés Vármegyében nyilvántartott szolgáltatók elérhetősége: https://bekes.katasztrofavedelem.hu/37659/kemenyseproipari-tevekenyseget-ellatok-varmegyei-nyilvantartasa

Az ilyen jellegű ingatlanokban a BM OKF GEK Kéményseprő-ipari szervezete nem végezhet tevékenységet

Hogyan ellenőrizhetem, hogy hivatalos kéményseprő jött?

  • Kérje el az igazolványát!
  • Nézze meg, kapott-e előzetes értesítést!
  • Ha bizonytalan, hívja a helyi katasztrófavédelem Hatósági osztályát, vagy nézzen utána az alábbi weboldalon:
    https://kemenysepres.katasztrofavedelem.hu
    A „Ki az Ön kéményseprője?” menüpontban irányítószám alapján meg lehet nézni, kihez tartozik az adott körzet.

Miért fontos a kéményellenőrzés?

A rendszeres kéményseprés megelőzi a szén-monoxid-mérgezést és a kéménytüzeket, így hozzájárul otthonunk biztonságához.

De csak akkor vagyunk biztonságban, ha megbízható, hivatalos szakembert engedünk be a lakásunkba.

Gyanús személy?
 Ne habozzon – jelezze a rendőrségen vagy a katasztrófavédelemnél!


Kövesd a BékésMátrixot a Facebook-on a legfrissebb békési információkért!

Cimkék:


felhívás