Április 1-jén indul a szezon a Békési Kishajó Kikötőben


Hivatalosan is kezdetét veszi a vízi szezon a Békési Kishajó Kikötőben, amely a Kettős-Körös partján várja a csónakok és kisebb hajók tulajdonosait. A kikötő április 1-jén nyitja meg kapuit a hajósok előtt, ezzel elindul a tavaszi–nyári időszak egyik legkedveltebb szabadidős szezonja a térségben.

A szervezők tájékoztatása szerint a kikötőhelyek iránt már a szezon kezdete előtt jelentős az érdeklődés: a felvízi helyek telítettsége jelenleg már mintegy 70 százaléknál tart. Emiatt a kikötő üzemeltetői azt kérik az érintettektől, hogy aki a szezonban szeretne helyet biztosítani csónakja vagy hajója számára, érdemes mielőbb előre egyeztetni.

A Békési Kishajó Kikötő évek óta kedvelt találkozóhelye a horgászoknak, vízitúrázóknak és a hajózás szerelmeseinek. A Kettős-Körös természeti környezete és nyugodt vízi útvonala ideális feltételeket biztosít a kikapcsolódáshoz, ezért a szezon kezdetével ismét sokan készülnek vízre szállni.

A kikötő üzemeltetői abban bíznak, hogy a jó idővel együtt hamar megtelik élettel a partszakasz, és a hajósok ismét aktív szezon elé néznek a Körös mentén.

(X) Reklám


Kövesd a BékésMátrixot a Facebook-on a legfrissebb békési információkért!