Hazaiak sikere - BFKC

A házigazdák sikere: Kézilabda Békés-kupa nemzetközi torna
Erste-Békési FKC-Delfin KC 40-29 (17-13) Békés-kupa felkészülés férfi kézilabda-mérkõzés, Békés, 200 nézõ. V.: Árokszállási, Janáky. Békés: Nagy L. - Nagy Cs. 6, Jurko 2, Raffai 2, Kocsis 4, Gamrat 5, Szatmári 8. Cs.: Domokos (kapus), Kopcsák, Pavlovics, Oláh 4, Trivkovics 4, Djuricin 5. Vezetõedzõ: Bakó Botond. A Delfin KC legjobb dobói: Drabant 7, Csatai 6. Az NB I-es hazaiak végig irányították a játékot, jól védekeztek, támadásban pedig gyors akciók után lõtték góljaikat az NB I B-s listavezetõ kecskemétiek ellen. Erste-Békési FKC-Székelyudvarhely (román) 30-27 (18-13) Békés, 100 nézõ. V.: Nagy, Túróczy. Békés: Árdeleán - Djuricin 8, Oláh 3, Raffai 2, Kocsis 2, Gamrat 7, Kopcsák. Cs.: Nagy L. (kapus), Szatmári 1, Trivkovics 2, Jurko 4. Vezetõedzõ: Bakó Botond. A Székelyudvarhely legjobb dobói: Lucic 10, Ferenczi 4. A hazaiak nem számíthattak a sérült Hímerre és a beteg Pavlovicsra a szombat esti találkozón. A 18. percben 10-5-re vezettek a vendégek, ekkor Bakó edzõ idõt kért, ami használt és a félidõ már ötgólos békési vezetéssel zárult. Szünet után is a hazaiak irányították a játékot és megérdemelten nyerték az összecsapást. További eredmény: Székelyudvarhely-Delfin KC 33-32 (14-17) Békés, 50 nézõ. V.: Árokszállási, Janáky. Legjobb dobók: Mirceta 8, Vasile, Fratila 7-7, ill. Berta 10, Bíró, Takács 6-6. Nagy küzdelemben gyõzött az I. ligás román csapat az NB I B-s kecskemétiek ellen. Végeredmény: 1. Erste-Békési FKC 4 pont, 2. Székelyudvarhely 2, 3. Delfin KC 0. Különdíjasok. Legjobb kapus: Szabó Levente (Székelyudvarhely). Gólkirály: Oláh Gábor (Békési FKC) 22 góllal.