Komló - BFKC

Komló-Erste-Békési FKC 26-28 (13-13) NB I-es férfi kézilabda-mérkõzés az 5. helyért, második találkozó, Komló, 700 nézõ. V.: Bonifert, Oláh. Komló: Pókos - Csorba, KAPLONYI 5, Kékesi 5, Molnár Z. 4, SZAPPANOS 6 (2), Péter-Szabó. Cs.: Szabó T. (kapus), Újvári 3, Oszlár 2, Müll, Kilvinger 1. Vezetõedzõ: Farkas József. Békés: ÁRDELEÁN - Nagy Cs. 2, OLÁH 7 (3), Raffai 1, TRIVKOVICS 3, Gamrat 3, KOPCSÁK 2.Cs.: KOCSIS 6, Szatmári, Jurko, VARGA A. 4, Djuricin. Vezetõedzõ: Bakó Botond. Kiállítások: 12, ill. 14 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 6/3. Az eredmény alakulása: 8. perc: 3-1, 15. p.: 6-7, 26. p.: 9-11, 36. p.: 16-16, 42. p.: 20-20, 53. p.: 23-25. A tét rányomta bélyegét a találkozóra, idegesen, kapkodva kezdtek a csapatok a csütörtök esti mérkõzésen. A folytatásban a békésiek átvették az irányítást és gyors lerohanások után lõtték góljaikat, miközben Árdeleán bravúrosan védett. Szünet után felváltva estek a gólok, majd többször is a békésiek szereztek vezetést. A Komló nem adta fel. Védekezést váltott mindkét csapat a hajrában a vendégek két 3-0-ás sorozattal igazolták jó hírüket és a lefújáskor boldogan ölelkeztek össze. A látottak alapján, a végig küzdelmes mérkõzésen megérdemelten nyertek a vendégek, akik kettõs gyõzelemmel szerezték meg a bajnokság ötödik helyét. A Békési FKC fennállása legjobb eredményét érte el, hiszen a tavalyi hatodik helyet eggyel megjavítva az ötödik helyen végzett az NB I-ben.