Tartalékosan is győzelem a Dabas ellen.

Molnár Gergely beszámolója a Békés Mátrixon!

Igen sok hiányzónk volt a szombati találkozó előtt, összesen három játékos nem lehetett a pályán a Dabas elleni rangadón. A Békés zsinorban két vereséggel, a DKC viszont öt győzelemmel várta a szombat esti találkozót. Nem kezdtük jól az összecsapást, a vendégek több ízben vezettek az első negyedóra során. Ezután feljavult a védekezésünk, ami jó alapot adott a támadások sikeres befejezéséhez. A 25. perc után átvettük a vezetést, ami meg is maradt a félidő végéig.

A második játékrész elején folytatódott a lendületes játékunk, tovább nőtt a különbséget a két csapat között (19- 13). Jó volt látni, hogy Polgár Tibi és Szatmári Laci újra gólerősen kézilabdázott. A mérkőzés vége előtt felzárkózott a Dabas, de ennél többre nem futotta az erejükből, ami azt eredményezte, hogy újra győzelemmel hagyta el a pályát a Békés.

Az egyhetes szünet jót fog tenni a számos sérültet felvonultató csapatunknak. Folytatás a Nyíregyháza ellen 28- án. .

Erste Békési FKC- Dabas- Diego KC 23- 20 (10- 9)

Békés, 250 néző V.: Dohány, Varga

Békés: ARDELEÁN- Molnár S. 3, Polgár T. 3, HABUCZKI 3, Molnár I. 4, Mohácsi 3, SZATMÁRI 5. Cs.: Oláh D. 1, Laurinyecz 1, Keresztes, Molnár Z. Edző: Gávai Ferenc

A vendégek legjobb dobói: dr. Kiss I., Nagy L. 5- 5 Edző: Szilágyi Zoltán

Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3

Kiállítások: 4 perc, ill. 6 perc