Két mérkőzés a Dabassal

Megjelent: 2008 Szeptember 25. ( Csütörtök ) 20:08
Módosítva: 2021 Július 7. ( Szerda ) 17:24
Egy vereség - egy gyõzelem a Dabas ellen. Ispánky Niki beszámolója a szombati mérkõzésrõl:

A két pont itthon maradt

Ifjúsági csapatunk ugyan vereséget szenvedett a Dabas-Diego KC ellen, de az ERSTE-Békési FKC felnõtt csapata itthon tartotta a gyõzelemmel járó két pontot.

Az ifjúsági mérkõzés nagy iramban kezdõdött. A 16. percig felváltva estek a gólok, akkor pedig a dabasiak húztak el akkor kettõ, majd hat gólra.

Fordulás után Kopányi László vezényletéve gólgyártásba kezdtek ifjaink, és az addigra 13 gólosra nõtt hátrányunkat 7 perc alatt háromra csökkentették (egy 9-0-s sorozattal). Az elkövetkezõ 2 percben ellenfelünk három lõtt gólja azonban eldöntötte a mérkõzést, bármennyire is küzdtek a srácok. Mindehhez természetesen hozzátartozik, hogy az ifjúsági csapat majdnem a serdülõ csapat keretét öleli fel.

ERSTE-Békési FKC – Dabas-Diego KC 25 – 31 (10-16)

Ifjúsági mérkõzés, Békés, 150 nézõ. Vezette: Bozó, Nika.

Békés legjobb dobói: Kopányi László 11 (1), Petrovszki Gergõ, Pákozdi Gábor 6-6 találattal

Edzõ: Domokos Dusán.

Dabas legjobb dobója: Szandhofer 14 (7).

Edzõ: Szilágyi Zoltán.

A felnõtt mérkõzésen igen soká született meg az elsõ gól, egészen a 3. percig kellett várni, és a 8 perben is csak 2-1 volt az állás. Végig fej-fej mellett haladt a két csapat, és félidõre is 14-14-es állással vonulhattak le a csapatok, hiába szórta meg magát Polgár Tibor.

A második félidõ elején elõnyre tettünk szert, ugyan csak két gólosra, ám Molnár István is beizzította góllövõ kezét, és fõleg az õ találataival itthon tartani a 2 pontot.

Ezen a mérkõzésen mutatkozott be Mison Nándor, csapatunk új szerzeménye, aki ezután beállós poszton erõsít majd minket.

ERSTE-Békési FKC – Dabas-Diego KC 26 – 24 (14-14)

Felnõtt mérkõzés, Békés, 500 nézõ. Vezette: Kocsmáros, Nagy.

Békés: Domokos, Ardeleán (kapusok), Laurinyecz, Molnár I. 7 (2), Simon 4, Szatmári 3, Lõrinczi 3, Mison, Zöldy, Oláh 3, Keresztes, Lukács 1, Polgár T. 5, Kopányi.

Edzõ: Gávai Ferenc.

Dabas legjobb dobói: Szandhofer 6 (3), Kiss 5.

Hétméteresek: 3/2 il. 5/3.

Kétpercesek: 12 ill. 12 perc.