BFKC - Dupla győzelem a Kiskőrös ellen!

Dupla gyõzelem a Kiskõrös ellen! Ispánky Niki beszámolója a BFKC meccsérõl!

Dupla győzelem Kiskőrös ellen

Az ERSTE-Békési FKC legénysége ma mind az ifjúsági, mind a felnőtt mérkőzésen győzelmet aratott a Kiskőrösi KSK felett.

ERSTE-Békési FKC – Kiskőrösi KSK 33 – 21 (15-11)

Ifjúsági mérkőzés, Békés 50 néző. Vezette: Moldován, Ökrös.

Az ifjúsági mérkőzés nem indult túl gólgazdag derbinek, hiszen a 10. percben is csak öt találat született. A rácok küzdöttek mindvégig, nem adták fel a harcot, és félidőre 4 gólos előnnyel vonulhattak. A második félidőben folytatták jó szériájukat és a két csapat közti gólkülönbséget tízre is feltornázták.

Békés legjobb dobói: Kopányi László és Bögre Tamás 8-8, valamint Molnár János 7 találattal.

Kiskőrös legjobb dobója: Farkas Péter 5 találattal.

ERSTE-Békési FKC – Kiskőrösi KSK 37 – 32 (14-16)

Békés, 300 néző. Vezette: Szikszay, Szilágyi.

A felnőtt mérkőzés igen hasonló volt az ifjúsági mérkőzéshez, hiszen mindkét csapat érezte, hogy a későbbiekben igen fontos szerepe lesz a győzelemmel járó két pontnak. Molnár István hátára vette a csapatot és megindult a gólgyártás. A 12. perc után mindvégig futottunk az eredmény után, félidőre 2 gólos különbség lett a két csapat közt. Fordulás után egy sokkal gólerősebb békési csapat jött ki a pályára, hiszen hamar egyenlítettünk és át is vettük a vezetést. Lőrinczi Pál és Polgár Tibor vezényletével ismét szárnyalt csapatuk. Molnár István azonban megsérült, állapotáról a későbbiekben értesítjük Önöket.

Békés: Ardeleán – Laurinyecz, Molnár I. 4 (1), Simon 4, Szatmári 6, Lőrinczi 8, Polgár 7 (1).

Csere: Domokos, Kudlák (kapusok), Mison. Zöldy 2, Oláh 4, Keresztes, Lukács 2.

Edző: Gávai Ferenc.

Kiskőrös: Varga Zs. – Vass 6 (1), Horváth 6 (1), Krasznai 4, Szamek 2, Tóth 4, Csermák 4 (1).

Csere: Kiss, Varga I. (kapusok), Szentgyörgyi 1, Szabó 3, Reichert 1, Harcos 1, Torgyik.

Edző: Bárány Zsolt.

Hétméteresek: 3/2 ill. 3/3

Kétpercesek: 12 ill. 12 perc.

Kedden Gávai Ferenc értékelését olvashatják.