Pontosztozkodás a rangadón.

Fontos mérkőzés várt ránk, hiszen a feljutásra aspiráló Miskolc csapatát fogadtuk.A vendégek 2 ponttal vezettekelőttünk, tehát akár be is érhettük volna a borsodiakat. - Molnár Gergely beszámolója a Békés Mátrixon

Igen tartalékosan álltunk fel, hiszen Polgár, Mohácsi és Zöldy nem volt bevethető, Molnár István is csak a hetesek elvégzésére lépett pályára. Nagyszerűen kezdtük a találkozót, 2-3 góllal vezettünk, ami a kiváló kapusteljesítményünknek és a pontos támadójátékunknak köszönhettünk.

A vendégek nehezen törték át a védelmünket, ami 16- 13- as félidei hazai vezetést eredményezett.

A második 30 perc elején tovább növeltük az előnyünket, Pánczélt nem tudták a hazaiak tartani, összesen 10 gólt szerzett a mérkőzés folyamán. Sajnos az utolsó 15 percre elfáradtunk, és a vendégek 1 pontot elvittek Békésről a hosszabb kispadjuknak köszönhetően. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy igen feszült rangadót játszottunk pénteken, a számos kemény ütközés mellett a miskolciak játékosa (Lovas) a végleges kiállítás sorsára jutott.
Folytatás szombaton Törökszentmiklóson, ami szintén izgalmas meccsnek ígérkezik.

Erste Békési FKC- DKC- Miskolc 26- 26 (16- 13)
Békés, 450 néző V.: Dobrovits, Tájok
Békés: ARDELEÁN- Molnár S. 2, PÁNCZÉL 10, Molnár Z. 2, Szatmári 3, Laurinyecz 5, Mészáros D. Cs.: Molnár I. 3, Habuczki 1 Edző: Gávai Ferenc
Miskolc: GYÖRGY- KINCSES 6, LOVAS 5, Kocsis Cs. 2, Bidlek 3, Nyikes 3, Fekete 2 Cs.: Oross (kapus), PETŐ 5, Csontos, Ölschléger, Ponyi, Oláh B. Edző: Kun Attila
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2
Kiállítások: 12 perc, ill. 14 perc