BFKC - Ceglégi KKSE

Ifjúsági csapatunk nyert, a felnőtt veszített.
Békési FKC - Ceglédi KKSE 36 - 26 (18-11) Békés, 150 néző. Vezette: Őry, Sajti. Békés: Kiss, Styop, Földesi - Győri 8 (2), Ménesi K. 1 (1), Kánya 5 (1), Szőnyi, Ivanics, Branyiczki 3, Roczó 12, Domokos 2, Tar 3, Ménesi Sz. 2 (1), Karács. Edző: Kádas László Cegléd legjobb dobói: Vígh 10 (5), Tóth 5. Hétméteresek: 8/5 ill. 7/7. Kétpercesek: 16 ill. 12 perc.

IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉS

Békési FKC - Ceglédi KKSE 36 - 26 (18-11)

Békés, 150 néző.Vezette: Őry, Sajti.

Békés: Kiss, Styop, Földesi - Győri 8 (2), Ménesi K. 1 (1), Kánya 5 (1), Szőnyi, Ivanics, Branyiczki 3, Roczó 12, Domokos 2, Tar 3, Ménesi Sz. 2 (1), Karács.

Edző: Kádas László

Cegléd legjobb dobói: Vígh 10 (5), Tóth 5.

Hétméteresek: 8/5 ill. 7/7.

Kétpercesek: 16 ill. 12 perc.

FELNŐTT MÉRKŐZÉS

12 gólos vereséget szenvedtünk Cegléd ellen.

A közel 100 percesre nyúló derbit igazán jól kezdtünk, hiszen mind védekezésben, mind támadásban ott volt a csapat. A 12. percben 7-3.at mutatott az eredményjelző. Majd jött egy negatív hullám, és leblokkoltunk. Gávai Ferenc időkérése sem segített: 6 perc kellett, és máris döntetlen volt a mérkőzés. Talán itt lehetett a fordulópont, hiszen ezután már csak felzárkózni tudtunk, vezetni már nem.

Akik eljöttek a Békés Városi Sportcsarnokba, izgalmas mérkőzést láthattak - a végeredménytől eltekintve.

Szabálytalanságokat tekintve talán ez a derbi volt a legsúlyosabb a bajnokságban: 3 piroslap és 40 percnyi kiállítás tarkította a mérkőzést.

Békési FKC - Ceglédi KKSE 24 - 36 (14-18)

Békés, 300 néző.

Vezette: Herczeg, Wiedemann.

Békés: Ardeleán - Molnár S. 3(1), Varga Attila 3, Polgár, Varga Antal 1, Mohácsi 4 (2), Kósa 6.

Csere: Domokos - Papp, Bereczki 1, Kardos 2, Molnár Z., Vojkovics 4 (1), Kocsis.

Edző: Gávai Ferenc

Cegléd: Erdélyi - Varga 8, Tóth, Molnár 1 (1), Gyuris 5, Lepsényi 3, Pocsai 8 (2).

Csere: Lengyel - Dengi 1, Hódi 1, Benke 2, Bányai 1, Benedek 1, Bíró 5.

Edző: Kökény István

Hétméteresek: 6/4 ill. 3/3.

Kétpercesek: 18 ill. 22 perc.

Az eredmény alakulása:

8. perc 4-2

12. perc 7-3

18. perc 8-8

23. perc 11-11

37. perc 16-24

47. perc 21-27

56. perc 21-33

Gávai Ferenc értékelte a szombati derbit.

Természetesen nem jó veszíteni, de nem a vereségnek a ténye bánt annyira, hanem a mikéntje. Sajnos ez mostanság tendencia, hogy átlövésből nem tudunk gólt lőni, a ziccereket kihagyjuk, dekoncentráltak vagyunk. Így nem hogy egy rangadót, de hasonló ellenféllel szemben sem lehet nyerni. Mindenképpen változások lesznek, ebben biztos vagyok, de még kigondoljuk, hogy hogyan. Hiszen ennek így nem sok értelme van. Gratulálok Ceglédnek, jól játszottak. Valószínű, hogy meg van nekik a bajnokság. Sajnálom, hogy nem tudtunk jobb mérkőzést játszani, de nem hiszem, hogy nekem kellene szégyenkezni. Hajrá Békés!

Így látta Ardeleán Péter a Cegléd elleni mérkőzést.

Nagyon nehéz bármit is mondani egy ilyen mérkőzés után, hiszen hazai pályán, még ha egy jó csapat ellen játszottunk is, de ilyen különbségű vereséget nem szabad elszenvedni. Sajnos a szombati vereségben nagyon fájó, hogy ilyen különbséggel kaptunk ki. Ami erősségünk volt, az, hogy az utolsó pillanatig nem adjuk fel a küzdelmet. Nagyon elhúzott az ellenfelünk, és nem tudtuk megfogni őket, így nagyban megkönnyítettük a bajnok Cegléd dolgát. Úgy gondolom, hogy meg is nyerik a bajnokságot és sok sikert kívánok nekik a továbbiakban. Elég mélyen vagyunk, és nem lesz innen könnyű talpra állni, de sportemberként nem is lehet más lehetőségünk, mint az, hogy összeszedjük magunkat és a következő feladatokra koncentrálva megpróbálunk minél jobb eredményt elérni.