Tarolt a békési csapat a bajnokságon!

Békési győzelemmel ért véget a két napos ERIMA U11 Országos Gyermek Kézilabda-bajnokság!

Meghozta gyümölcsét a három éve elkezdett utánpótlás képzés. Ebben az évben békésen, a városi sportcsarnokban tartották meg az ERIMA Országos Gyermek Kézilabda-bajnokságot. A hétvégi döntőn nyolc csapat mérkőzött meg egymással. Itt játszott a Pick Szeged Kézilabda Zrt., a Kecskeméti Sportiskola, a Ferencvárosi TC KN Kft., a Gyöngyösi Kézilabda Klub, az Éles Kézilabda Iskola SE, a Dunaújvárosi Városi Sportiskola, és a Debreceni SC-Sportiskola. A csapatok pénteken érkeztek városunkba, szombaton pedig már kezdődtek is a csoportmérkőzések. Elsőként a Debreceni SC-Sportiskola ellen játszottunk, ahol 22:10 eredménnyel mi kerültünk ki győztesen. Délután a Dunaújvárosi Városi Sportiskolával mérkőztünk meg, ahol 20:8 győzelmet arattunk. Késő délután az Éles Kézilabda Iskola SE-vel játszottunk, akitől a fiúk a legjobban tartottak. Félelmük be is igazolódott, mert 15:13 vereséget szenvedtünk. Igaz, nem adtuk könnyen magunkat, hisz a félidőt fej-fej mellett zártuk, és az utolsó percekig ez így is maradt. Vasárnap csapatunk a Gyöngyösi Kézilabda Clubbal játszott a döntőbe jutásért. Kitűnő védekezéssel 19:14 meg is nyertük a meccset. " Az elején még nehezek voltak a meccsek, de aztán belejöttünk, a végére már könnyebbek voltak a meccsek." mondta el Győri Kristóf. Az első helyért a címvédő Éles Kézilabda Iskola SE ellen mérkőztünk meg. Szoros meccs volt, a 29. percben egy góllal vezettünk. Az időkérés után az Éles kiegyenlített 10:10-re. A középkezdésnél a meccs befejezése előtt 15 másodperccel jártunk. Négy passz után Ásós Miki tíz méterről kitámasztásból kapura lőtt. A védő, és a kapus kezéről pedig bepattant a labda a kapuba a meccs vége előtt pár másodperccel. Ezzel a góllal pedig megnyertük az ERIMA U11 Országos Gyermek Kézilabda-bajnokságot! "Nem passzolhattam vissza a labdát, mert arra már nem volt idő. Mire odaér a labda, és elkapják, aztán rádobják, kifutottunk volna az időből. Nem tehettem mást, rádobtam. Volt utána öröm, és sírás!" mesélte még mindig izgatottan a csapat megmentője, Ásós Miklós. A meccs után persze az ünneplésre is maradt energiája a fiúknak. "Pezsgőt bontottunk utána az öltözőbe! Három gyerekpezsgővel ünnepeltük meg a győzelmet!" mesélte el Tóth Peti. Edzőjük, Papp Bálint számított erre az eredményre. "Azok a csapatok kerültek a döntőbe, akiket vártunk. A nagyszerű hozzáállás, a védekezésünk, és a kapus nagyszerű teljesítménye révén nyerhettük meg a bajnokságot." összegezte az edző a csapat munkáját.