3 Európa Bajnoki cím a békési edző tanítványának!

A békési edző Kovács Gábor tanítványa a gyomaendrődi Tótka Sándor három Európa Bajnoki címet szerzett Portugáliában.

Sanyi betegen utazott ki az EB-re, de sem K-1 500, sem K-1 200 méteren nem talált legyőzőre. K-2 200 méteren pedig szintén Kovács Gábor tanítványával Gellai Tamással nyert EB aranyat. Ezzel a három arany éremmel a magyar utánpótlás kajak – kenu válogatott legeredményesebb versenyzője lett Sanyi. Sőt az Ifjúsági válogatott mindhárom aranyérmét e két gyomai kajakos nyerte, így az EB legeredményesebb edzője a békési Kovács Gábor lett.

Az elmúlt hétvégén rendezték a Kajakosok felnőtt Országos bajnokságát, ahol Tótka Sándor K-1 200 méteren az olimpiai hatodik helyezett Dudás Miklós mögött a második helyen ért célba. Ez azért is óriási eredmény, mert Sanyi még mindig csak ifjúsági korú versenyző. A felnőtt OB másik nagy sikere, hogy Tótka Sándor és a békési Vég Gábor K-2 500 méteren harmadik helyet szerzett, az olimpiai és világbajnokokkal teletűzdelt mezőnyben. Vég Gábor kb 8 éves kihagyás után kezdte újra a kajakozást Kovács Gábornál Gyomán. Ez az első Felnőtt Országos bajnoksága, ez az eredmény szép belépő a legjobb férfi kajakosok táborába.