A herpeszről


Cikkünk szerzője Jeszenszky Attila, Levendula Patika szakgyógyszerésze.

A legtöbben először csecsemő- vagy kisgyermekkorban kerülnek kapcsolatba a vírussal, ami sok esetben még tünetekkel sem jár. Az első fertőzést követően a vírus az idegek közt, az idegpályákon bújik meg, ahol a szervezet immunrendszere nem érheti el.

Az esetek többségében a vírus megelégszik a szervezetben elfoglalt helyével, azonban az olyan esetekben, amikor legyengül az immunrendszer vagy egyéb külső behatások (antibiotikus kezelés, sstressz, fáradtság-kimerülés, fertőzések, fogászati kezelés, menstruáció…stb.) érik az embert, tehát szintén az immunrendszernek van több dolga, előfordulhat, hogy a herpesz kiújul.

Amikor a vírus aktivizálódik, általában egyazon idegpályán kerül a felszínre, ezért a herpesz általában ugyanazon (száj-, orr,-genitáliák) vagy egymáshoz közeli bőrterületen jelenik meg. A kialakulás a már sokat emlegetett immunrendszerrel van összefüggésben. Amennyiben az megfelelően működik , akkor ott nem tud a herpesz megnyilvánulni. Az immunrendszer erősítésének egyik természetes módja az AB0 vércsoport szerinti táplálkozás is, melyről bővebben olvashat a Levendula Patika weboldalain www.gondoskodo.hu www.immunspecialista.hu

A világon tízből nyolc ember herpesz vírussal fertőzött.
A herpesz általában kellemetlenül érinti az embereket. Akiknek nem volt herpeszük, sokszor helytelenül reagálnak a látványra. Fontos ezért tudni, hogy a herpesz nem nemi úton terjedő betegség és nincs kapcsolatban az illető tisztálkodási szokásaival. A herpesz vírustól, ha egyszer bekerült a szervezetbe, nem lehet megszabadulni, csak a megjelenését lehet csökkenteni. A kialakult herpesz kezelésére különböző kenőcsök vannak forgalomba, melyek elsősorban a seb nyomnélküli gyógyulását segítik elő.

Ne szégyeljük , tegyünk ellene!

(X) Reklám


Kövesd a BékésMátrixot a Facebook-on a legfrissebb békési információkért!