A diákok a hagyományoknak megfelelően végigjárták a nagy múltú gimnázium főépületének helyiségeit, majd az iskolazászló vezetése alatt átmentek a református templomba, ahol az ünnepség zajlott. Katona Gyula esperes a 2Móz 19,1-6 igeszakasz alapján arról beszélt, hogy a ballagók életének egyik meghatározó eseménye ez a nap, amikor jelképesen letáboroztunk a templomban, és visszatekintünk a megtett útra. Van mire emlékezni, és életünkben észre lehet venni Isten keze nyomát. A felolvasott ige tanulsága: az őszinte visszatekintés fontos, Isten a népét "sasszárnyon hordozta", de a jövőben is lehet rá számítani. A népünknek mindezek mellett csak akkor lesz távlata és jövője, ha felismerjük, meglátjuk életünk Urát – mondta az esperes.
Izsó Gábor, Békés város polgármestere "útra bocsátó rituálénak" nevezte a ballagást, amely után új időszak kezdődik a diákok életében. A változó világban az egyetlen biztos támasznak az evangéliumot nevezte a polgármester.
Kovács Dániel igazgató arra helyezte a hangsúlyt, hogy olyan értékrendet diktáljon a református egyházi oktatás, hogy már a bemenetnél jó reménységgel lehessen tekinteni a kimenetre. Az egyházi iskolák lényege Jézus Krisztus felmutatása, valamint olyan oktatás biztosítása, amelyben élet, áldás és erő van.
A tanévzáró ünnepség keretében átadták a több éves munkáért járó elismeréseket. A református gimnázium legrangosabb elismerését, a Szegedi Kis István Díjat Derányi Edit 13.B osztályos tanuló kapta, míg a Békési Öregdiákok Egyesülete díjának Lisztes Balázs (13.B) tanuló a birtokosa.
180 éves a zeneiskola épülete |
Először beszélgetett a Teológusok klubja Békésen |
Új kezdeményezés: Teológusok klubja Békésen |
Az 1956-os szabadságharc Békésen |
Kálvinra és tanításaira emlékezünk |