A cukorbeteg talpbetét jellemzői:
a talpbetét kialakításánál fő szempont a szövődmények kialakulásának a megelőzése illetve elkerülése. A legfelső réteg egy szagelnyelő, bolyhos textil réteg, ami magába szívja az izzadságot, valamint meggátolja azt, hogy a talp bőre csúszkáljon a felületen.
Ugyanis ez a csúszkálás sokszor bőr alatti bevérzésekhez, majd fekélyképződéshez vezethet.
A következő egy aktív szenes réteg, melynek célja a szagtalanítás és a fertőtlenítés. Ez alatt található a rezgéscsillapító és tehermentesítő Poron réteg. Ezen a rétegen a leginkább nyomott és ez által a legnagyobb veszélynek kitett 1. és 5-ös MP ízület alatt még tehermentesítő lyukat is képeznek a fokozott védelem érdekében.
A cukorbeteg betétbe emelést nem szabad elhelyezni, de célszerű valamilyen módon a lábat stabilizálni. Erre a célra helyeztek a sarkak alá egy stabilizáló modult, hogy a láb és a boka befelé dőlési hajlamát csökkentsük. Végül a betét cipővel érintkező alapja egy rugalmas, de csúszásgátló tulajdonságú réteg, ami biztosítja a betét stabil helyzetét a cipőben.
Fontos megemlíteni, hogy a cukorbeteg lábbal való foglalkozás mind szakmai, mid jogi téren komoly kihívás és igen kényes feladat.
A Podiart Kft által kialakított talpbetét megfelel a nemzetközi előírásoknak, mind kialakításában, mind anyagfelhasználásában. Ha a cukorbeteg a fent említettekben alkalmazott talpbetétet viseli, jó eséllyel kerüli el a cukorbeteg láb félelmetes szövődményeit.
A KORÁBBI RÉSZEK ITT OLVASHATÓAK:
1. rész TALPBETÉT CUKORBETEGEKNEK A LEVENDULA PATIKÁBAN
2. rész MIÉRT KELL A CUKORBETEGEKNEK JOBBAN FIGYELNIÜK A LÁBUKRA?