Fekécs Sámuel a második, Balog Adrián a hatodik!

A Magyar Súlyemelő Szövetség október 19-én, Budapesten a Testvériség Se Sportcsarnokban rendezte meg az utánpótlás korú súlyemelők legrangosabb versenyét az Utánpótlás Országos Bajnokságot.

Ezen a rangos versenyen a Békési TE Súlyemelő Szakosztálya 2 serdülő korú sportolóval képviselte a szakosztályt.

50kg-os súlycsoportban a 13 éves Fekécs Sámuel indult. Az előzetesen elkészített ranglista alapján számára az éremszerzés volt a cél. Szakítás után a 4. helyen állt 3kg-os hátránnyal. Lökésben három nagyszerű gyakorlattal, sikerült a szakításban elszenvedett hátrányát 2kg-os előnnyé változtatnia. Végül egyéni legjobb eredményét 10kg-mal javítva sikerült a 2. helyen végeznie.

69kg-os súlycsoportban Balog Adrián indult, számára a tisztes helytállás volt a cél. Az elvárásnak megfelelően versenyzett. Legjobb versenyeredményét 10kg-mal sikerült túlszárnyalnia. Ez az eredmény is a 6. hely megszerzéséhez volt elegendő.