Békési győzelmekkel teli nap

Forrás: Békési Férfi Kézilabda Club
Helyszin: Városi Sportcsarnok
A felnőttek is remek játékkal megnyerték a Békés Kupát. Színvonalas mérkőzéseket láthattak a nézők szombaton.

Január 18.-án szombaton a Békés Kupát rendezett a Békési FKC. Két korosztályban versenyeztek a csapatok, a 2000 január után született fiúk, illetve a felnőttek. 6 mérkőzést láthattak a nézők, 3-3 korosztályonként. A felnőtt csapatunk és a fiatalok is megnyerték a felkészülési tornát.

A Kecskemét csapata ellen kezdett a Békés délelőtt. Fej-fej mellett küzdött a két csapat, a 7. percben a vendégek egy 0-3-s szériával két gólos előnyre tettek szert, azonban ezt csapatunk nem engedte, hogy tovább növekedjen. A félidő 24. percében gyors támadásokból 3 gól is született, amivel a félidő végére sikerült 1 gólos előnnyel pihenőre menni. A második félidőben jól kezdett a csapat, a 6. percben már 18-15-re a Békés vezetett, ezt az előnyt csak növelte a csapat a továbbiakban is. Mindenki lehetőséget kapott csapatból, végül 31-26-ra nyert csapatunk a Kecskemét ellen.

Délután a fiatal játékosokból álló Pick Szeged II csapata ellen lépett pályára a Békés. A bajnokságban ősszel döntetlent játszott a két csapat. Az első félidőben fej-fej mellett menetelt a két csapat előre. A félidő végén viszont a 29. perctől 3-0-s szériával sikerült nagyobb előnyre szert tennünk a gyors indulásokkal. A második félidőben mindenki játék lehetőséget kapott, több remek megoldása is volt csapatunknak. Végül 41-30-ra nyert csapatunk, ez biztató a bajnokságra tekintve.

Eredmények:

Békési FKC - Kecskeméti TE 31 - 26 (14-13)
BFKC: Domokos D., Styop M., Balán R., Ambrus J. 4, Kopcsák J. 2, Kánya L. 5, Lehoczki Á. 2, Molnár S. 2, Kardos R. 4, Felföldi G. 2, Domokos I. 2, Polgár T. 1, Szudár Cs., Sipeki L 2, Fekete G., Kósa B. 3, Gazsó P. 2.
Kecskemét g.d.: Erdős D. 1, Horváth A. 2, Kirskó Á. 1, Gyárfás M. 5, Csőke R. 3, Petrik Varga Á. 3, Miss Z. 5, Varsandán Á. 6.

Pick Szeged II - Kecskeméti TE 35 - 34 (18-14)
Pick g.d.: Sztojanov N. 4, Magyar D. 4, Molnár B. 2, Patyi Z. 1, Fekete B. 4, Bagdi B. 1, Gidai M. 6, Kardos Á. 2, Hegedűs M. 9, Gazsó B. 2.
Kecskemét g.d.: Horváth A. 9, Ledacs R. 3, Kriskó Á. 6, Gyárfás M. 2, Talmácsi Á. 1, Petrik Varga Á. 2, Tarjányi T. 1, Miss Z. 6, Varsandán Á. 4.

Békési FKC - Pick Szeged II 41 - 30 (20-15)
BFKC:
Ambrus J. 7, Kopcsák J. 5, Kánya L. 4, Lehoczki Á. 1, Molnár S. 3, Kardos R. 5, Felföldi G. 3, Domokos I. 1, Polgár T. 2, Szudár Cs., Sipeki L. 1, Fekete G., Kósa B. 4, Gazsó P. 5, Domokos D., Styop M., Balán R.
Pick g.d.: Sztojanov N. 3, Velky P. 2, Magyar D. 2, Kun A. 4, Molnár B. 3, Patyi Z. 3, Fekete B. 2, Gidai M. 4, Kardos Á. 1, Hegedűs M. 5, Gazsó B. 1.

Torna végeredménye:

1. Békési FKC
2. Pick Szeged II
3. Kecskeméti TE

Gólkirály: Hegedűs Márk 14 góllal (Pick Szeged II)
Legjobb kapus: Domokos Dusán (Békési FKC)

Gávai Ferenc (edző): Pozítív volt a nap, többek között, mert láttam fejlődést már a két mérkőzésünk között. Jó kis vidám torna volt, ami szerintem szolgálta a csapatok felkészülést.

Gratulálunk a csapatoknak, a bajnokság rajtjáig további eredményes felkészülést kívánunk!