Interjú a serdülő válogatott Teleki Leventével

Megjelent: 2014 Január 27. ( Hétfő ) 07:53
Módosítva: 2014 Január 27. ( Hétfő ) 13:52
A január 17-19.-én Svájcban szerepelt a Vágó Attila vezette U17-es férfi válogatott, melyben két békési tehetség is szerepelt a mérkőzéseken, Teleki Levente és Bernáth Bence személyében.

A házigazdák elleni három találkozón három különböző előjelű eredményt érte. Pénteken még a svájciak voltak jobbak, szombaton pedig döntetlen lett. Vasárnapra a magyar fiúk viszont teljesen felvették az ütemet, már a szünetben is hét góllal vezettek végül 27-21-re nyertek.

Mérkőzés eredmények:
Jan.17., Brühl: Svájc U17-Magyarország U17 31-25 (14-13)
Jan.18., Zug: Svájc U17-Magyarország U17 27-27 (14-12)
Jan.19., Zug: Svájc U17-Magyarország U17 21-27 (9-16)

Teleki Leventét kérdeztük, hogyan érezte magát a válogatottban:

- Hogyan zajlott ez a pár nap a serdülő válogatottban? Hogy érezted magad?
Mondhatni kalandosra sikerült a pénteki indulásunk. A 9:30-kor induló gépünket technikai okok miatt törölték, így 5 órát kellett várnunk az indulásra. Végül 16:10-kor landoltunk Zürichben, a szállásunk pedig Zugban volt. Így az első nap eléggé húzósra sikeredett, mert még este volt meccsünk is. Másnap kicsi volt időnk szétnézni a városba mérkőzés előtt. Utána pedig döntetlent játszottunk. A harmadik nap reggel egy kis taktikai felkészüléssel kezdtük a napot. Délelőtt volt a mérkőzésünk, ahol sikerült megverni a Svájciakat. Összességében jól éreztem magam.

- Mennyi lehetőséget kaptál a csapatban a bizonyításra?
- A mérkőzésből kettőn játszottam, Vágó Attila edző védekezésben számított rám a mérkőzéseken, támadás-védekezés cserés megoldással. Igyekeztem minden telhetőt megtenni, végül még támadásban is harcoltam ki hétméterest.

Gratulálunk, minél több szereplést kívánunk címeres mezben a fiataloknak!