Kiemelt Erima forduló volt Békésen

Megjelent: 2014 Február 4. ( Kedd ) 12:59
Módosítva: 2014 Február 7. ( Péntek ) 07:32
Amíg a felnőtt csapat lazított szombaton, addig az U12-U11-es csapatunk a Békés Városi Sportcsarnokban a pályán harcolt. A Kiemelt Erima bajnokságban hétvégi fordulójára rendezési jogot kaptunk. 3 mérkőzést játszottak a csapatok.

Első meccset a Békés kezdte a Pick Vörösmarty csapata ellen. Az első harmadban szépen kezdtünk, az ellenfél csak a 6. percben lőtte az első gólját. A második harmadban azonban csak 3 gólt tudtak a fiúk lőni, míg a Szeged 5 perc alatt hat 6 találattal megfordította a mérkőzés eredményét. Az utolsó játékrész megint fordulatokat hozott, sikerült kijavítani jó védekezéssel és szép gyors támadásokkal az előző hibáinkat, végül 15-15-s döntetlen lett a meccs.

A nap folyamán a negyedik mérkőzés volt a BFKC-é, még hozzá a Kézilabda UP Elektromos csapata ellen. Első két harmadban fej-fej mellett küzdött a két csapat a győzelemért, de 1-2 góloknál többel nem tudott ellépni egyik csapat sem. A második harmad legvégén viszont sorozatban sikerült Major Márknak 4 találattal szépíteni az eredményt, így a harmadik játékrészt 5 gólos előnnyel kezdhette a Békés. Sikerült tartani ezt a különbséget, a mérkőzés végére, nem engedtük vissza ellenfelünket, így 23-29-re nyertek fiaink.

A győztes mérkőzés után, azonban újabb megmérettetés következett pár perc pihenő után az FTC-Feibre csapata ellen. Már az első harmadban látszott, hogy a fiúk fáradtak az előző nagy hajtás után, de akkor is közel tartották magukat ellenfelükhöz. A második harmad végén 10-13 volt az eredmény. A harmadik harmadban nem sikerült csak 3 gólt lőni, míg az FTC 7 gólt is talált, így 13-20-ra az FTC csapata nyert.

Eredmények:

Kézilabda UP Elektromos 2001 - Pick Vörösmarty 12‑26 (9‑14)

Békési FKC - FTC-Feibra 13‑20 (10‑13)

Kézilabda UP Elektromos 2001 - Békési FKC 23‑29 (16‑21)

FTC-Feibra - Pick Vörösmarty 17‑11 (10‑4)

Kézilabda UP Elektromos 2001 - FTC-Feibra 17‑25 (10‑16)

Vörösmarty - Békési FKC 15‑15 (13‑9)

Csapat tagjai: Horváth Zénó, Minya Márton, Vidovenyecz Bálint, Varga Levente 1, Pálfi Sándor, Soltész Dávid 2, Major Márk 21, Kádas Bálint 5, Ásós Miklós 16, Pap Róbert 3, Kiss Martin, Kiss Attila, Szabó Ádám 2, Baji Gergő 5, Borbély István, Kovács László 2. Edző: Döge Sándor

Az U14-U13-as csapatunk elindult vasárnap Tarjánba a kiemelt Erima bajnokság fordulójára, azonban Kecskeméten kapták a telefont, hogy az időjárásra való tekintettel átrakják a fordulót majd egy másik időpontba. Így ők a hétvégén nem játszottak.