Kettős siker a kosárlabdázóknál!

Megjelent: 2014 Február 17. ( Hétfő ) 11:31
Módosítva: 2014 Február 18. ( Kedd ) 14:37
Győzelemmel indították a szombati kettős rangadót a BSzSK kadettjei:Békési SzSK - Nagykőrösi Sólymok KE: 81 - 63

A folytatásban pedig a felnőttek léptek pályára a 14.alkalommal a bajnokságban. Nem volt könnyű győzelem anno sem, amikor a Szerencs fogadott bennünket: akkor 2 ponttal sikerült győznünk, az egykor NBI. B-ben kosárlabdázó csapat ellen. Ez a tény már mutatja, hogy nehéz mérkőzésre készültek a BSzSK kosarasai. Nemcsak azért mert a szerencsiek összeszokott módon működtek a pályán, hanem amiatt is, hogy egyre inkább érződik: nagyon meg akarnak verni már bennünket. A baj ezen a meccsen ott kezdődött, hogy a szerencsi játékosok közül ezt szó szerint értelmezték néhányan. Igazi rombolóként mozogtak: hihetetlen durva, erős és agresszív játékuknak mégsem mondott álljt a 3 bíró. Sportszerűtlen mozdulataikat, mintha észre sem vették volna, míg nekünk szándékos faultot és technikait is osztottak ki: Kis Gergő kettő technikait, Nagy Ádám és Farkas Gergő pedig 1-1 szándékos faultot kapott. Hozzáteszem, ehhez képest volt olyan perc, amikor Zsíros Gábor talpra állásában sem voltunk biztosak, akkorát zuhant egy lecsapás miatt. Nagyon szoros fej-fej melletti játékot nézhettek a szurkolók végig a 4 negyedben. Óriási küzdelemben, nagyon szoros emberfogásban kellett kosárra dobni. A legtöbbször extra teljesítményt nyújtóink is hibáztak, hiszen sokszor fordult elő vitatott helyzet, amit szóvá is tettek. Egyik szurkolónk véleménye szerint ilyenkor "nem beszélni, harcolni kell". A feszültség a pályán kívül is érezhető volt. Ahogy a bírók megosztottsága egyre nyilvánvalóbb volt ( a háromból egy fújt elfogadható módon) úgy lett a tornateremből szép lassan aréna, annak minden kellékével: felzúdulások, bekiabálások, és pályára rohanás… A sportban nem lehet a kettős mércét elfogadni, így nagyon fontos, hogy minden meccs szabályosan fusson le, hiszen egy magas összegű pénzbüntetés nem jönne jól a BSzSK-nak. A mérleg másik oldalán pedig az van, hogy erős szurkolói nyomás is kellett ahhoz, hogy ne ellenszélben játszanak a Gladiátorok. Minden tiszteletünk a csapatnak, hiszen nagyot tudtak fordítani! Minden idegszálukkal koncentrálva az utolsó percig hajtottak. Jó taktikai váltással sikerült pontról pontra visszahozni a meccset. A palánk alatti munka, a labdaszedés és a fegyelmezetten végrehajtott edzői utasítás meghozta a 14. győzelmet. A szezon talán legnehezebb meccse után óriási örömmel indulhattak az V. sportbálba, ahol nagyon szimpatikus, összeszokott gárdaként ünnepeltek. Volt is okuk erre, hiszen a tabellavezetőknek ott is sokan gratuláltak. Ráadásul az Antovszky Band elhúzta a szerb fiainknak a "Bubamarát", ami igazán kedves gesztus volt!