Balog Vilmos beszámolója a SZKIRG kosarasairól

"Én tehát úgy futok,

mint aki előtt nem bizonytalan a cél."

(I. Kor. 9, 26)

A RIDISZ által meghirdetett kosárlabda bajnokságok célja versenyzési lehetőség biztosítása a református általános és középiskolák leány és fiú tanulói számára, az országos bajnoki cím és a további helyezések eldöntése. Három kategóriában versenyeztek az idei tanévben a gyerekek, s mindhárom esetben békési siker született. Február végén kezdték a középiskolások. Mezőtúron töltöttek két sikeres napot Balog Lajos edző tanítványai. Minden mérkőzésüket megnyerték, a döntőben a tavalyi bajnokot, a Kunszentmiklóst verték meg, s hódították el a bajnoki trófeát. A legeredményesebb játékos Nagy Csaba (11.o.) lett. A torna All Star csapatába beválasztották Kopanyicza Andrást (11.o.). Május végén az általános iskolás leányok következtek. A Békési Rita tanárnő által dirigált csapat szintén 100%- os teljesítménnyel végzett az élen. Itt is a Kunszentmiklós csapata volt a nagy rivális. A torna legjobb játékosa: Balog Sára (6.d) lett, a békési csapat legjobbjának járó címet pedig Földesi Zsófia (7.b) érdemelte ki.
Június 10- én az általános iskolás fiúk zárták a sort. A Nagykőrösön megrendezett bajnokság első helyezésének itt is a békési gyerekek örülhettek. A döntőben a hazai csapatot magabiztos játékkal legyőzve szerezték meg az aranyérmet Balog Vilmos tanítványai. A legjobb teljesítményt Nagy Csaba (8.d) nyújtotta, a csapat legjobb játékosa Sódar Dávid (8.d) lett Ezzel teljessé vált a siker a református iskolák kosárlabda bajnokságaiban.