2014- a felemelkedés éve!

Büszkén mutathatjuk be az elmúlt évünket. Sikeres volt a klub élete az elmúlt esztendőben.

Erdeményeink mellett kívánunk boldog karácsonyt minden olvasónak, sportolónak, szurkolónak!

DIÁKOLIMPIA
III. Korcsoportos csapatunk Diákolimpia országos döntőn 5. helyen végzett. A döntő legeredményesebb játékos a Békésiek csapatából került ki, aki a torna All Star csapatba is bekerült.
IV. Korcsoportos csapatunk Diákolimpia országos döntőn 8. helyen végzett..
VI. Korcsoportos csapatunk országos elődöntőbe jutott, irány Kecskemét!

U-11

Az országos bajnokságban nem szereplő játékosokkal játszó békési csapat valamennyi mérkőzését megnyerte. Májusban Megye Bajnok lett.

U12
U12-es csapatunk az "A" CSOPORT-ba jutott, folytatás a legjobbak között.

SERDÜLŐK
Az aradi ligában (román bajnokság) 2. helyezett, ezzel a bajnokság EZÜST érmese.
December utolsó játéknapján bravúros szerepléssel bejutnak a FŐTÁBLÁRA, tavasszal a LEGJOBBAK között folytathatják.
Büszkén mondhatjuk, hogy egy serdülő játékosunk bekerült a válogatott keretbe.

KADETT
Az aradi ligában (román bajnokság) 1. helyezett, ezzel a bajnokság ARANY érmese.
A magyar régiós bajnokság döntőjében 3. hely.

JUNIOROK
Junior csapatunk 2014 tavaszán a KIEMELT bajnokságban szerepeltek, a “B" döntőben országos 6. helyet szereztek.
A Juniorok megnyerték a Békés Megyei bajnokságot
Szeptembertől a Juniorok kivívták a KIMELET bajnokságban szereplés jogát.

FELNŐTT CSAPAT
NB 2-es csapatunk vereség nélkül megnyerte a Keleti csoportban a bajnokságot.
Keresztbejátszáson két nyertes meccsel jutottunk tovább.
A soproni négyes döntőben hősiesen küzdve országos 3. helyet értünk el.
Az MKOSZ döntése értelmében a BSZSK a 2014/2015-ös szezonban az NBI./B-ben folytathatja szereplését.

Megrendeztük az 58. Viharsarok Kupát- győzelemmel zárva.
Októberben elindult az NB.I/B-s pontvadászat, újoncként győzelemmel kezdtünk, jelenleg 5 győzelemmel és 4 vereséggel az 5. helyen állunk a 11 csapatos mezőnyben. 5-4 a kalendáriumi év végén a mérlegünk. Jobb, mint azt néhányan várták tőlünk!
Ezzel az eredménnyel újoncként akár elégedettek lehetnénk, viszont tudjuk, hogy a megelégedettség a jövőbeli fejlődő teljesítmények kizárója.

ÖREGFIÚK
Az Öregfiúk csapata 2. helyezést ér el a Békés Megyei Bajnokságban

Megyei elismerést vehetett át Balog Vilmos a kosárlabda utánpótlás fejlesztéséért. Az év sportolója szavazást 37éve hirdette meg elsőként a Békés Megyei Hírlap, idén is 60 tagú grémium szavazott a elismerésekről.

A BSZSK jelenleg kb. 130 utánpótlás korú leigazolt játékossal és 6 edzővel dolgozik a jövő kosárlabdásainak nevelésén.

Van mire büszkének lennünk. A facebook profilunkon közel 1300 ember figyeli a híreinket. Pusztai Gábor több ezer fotóját ott is megtekinthetik. Egy erős közösség támogat bennünket. S néha mi is tudunk másokon segíteni (Idén a szerbiai árvízkárosultak megsegítésére gyűjtöttünk.) Hazai mérkőzéseinken teltház előtt játszanak a Gladiátorok. Több ezer km-t tettek meg a csapatunkkal a szurkolóink és a fanatikus Galdiator Ultras.

2014.december 28-án családi napot tartanak a Karacs tornatermében. A következő bajnoki mérkőzést a felnőttek 2015.január 10-én vívják a Városi Sportcsarnokban.