Nem volt hétköznapi a győzelem!

BSzSK Gladiátorok- Szolnoki Olaj KK U23: 92-84!

Ugyan szerda estére lett téve a BSzSK bajnoki mérkőzése, mégsem mondható, hogy unalmas, hétköznapi meccset szurkolhattunk végig. A Szolnoki Olaj KK U23-as csapatát idegenben legyőztük késő ősszel, szép pontkülönbséggel ( 58-72). Így igaziból borítékolták sokan előre a Gladiátorok győzelmét. Ehhez képest az ellenfél nagyon meglepett bennünket: az első 8 percben 6-7 pontos előnnyel vitt. Az első negyed utolsó perceiben sikerült utolérni őket, s Zsíros Gábor 3 pontos dobásával előbb egál lett (17-17), majd a negyed végén átvettük a vezetést is (23-20). Ekkor már megszólalt a szurkoló tábor, igaz kissé korainak érezhettük a "Dobjunk nekik 100-at!" rigmust. A második negyedben egyre magabiztosabban játszottunk, sikerült az előnyünket megtartani, sőt 10 pontra növelni. Koma-Kovács-Krstic hajtósan küzdöttek! Félidőre 45-40-es állással mentek ki a csapatok. Ezekben a percekben sokan dicsérték Kis Gergő játékát, aki valóban hatékonyan és ponterősen játszott. Óriási ovációt kaptak a fiatalok is: Nagy Csaba és Béres Nándor szépen megoldott helyzetekben szereztek kosarat. Nicola Solevic is hozott trojkákat, így egyre inkább elhittük a győzelmünket. A 3. negyedet 69-60-al zártuk. Az utolsó negyed azonban egy igazi adrenalin fröccs volt a szurkolóknak. Ideges, kapkodó megmozdulások miatt elég sok hibát hoztunk össze: eladott labda, rossz passz stb. Így a viszonylag stabil 10-11 pontos vezetésből átadtunk pontokat. Időkéréssel nyugtatta a csapatot a Balog testvérpár. Kedves jelenete volt ennek a negyednek "Mindörökké Békés-Mészáros Gabi" szereplése, aki a feltörlés miatt szaladt be a pályára. A legszebb kosarat a meccs végén Nicola dobta, hiszen a három pontosa éppen az utolsó másodpercben suttyant a hálóba! (92-84)