Bronzérmes Szilágyi Emma és Veres Barnabás!

Ebben az évben április 25-én került megrendezésre Békéscsabán a 20 kilométeres felnőtt gyalogló országos bajnokság és az ehhez kapcsolódó fiatalok hosszú távú gyalogló országos bajnoksága.

A hagyományosan jól rendezett és immáron már 36. Nemzetközi Sportgálán a gyaloglás mellett utcai futóverseny és számos kiegészítő program várta a sport és a tartalmas kikapcsolódás kedvelőit. Az ország összes gyaloglója mellett, szlovák, román, olasz és francia versenyzők tették nemzetközivé a küzdelmeket.

A Békési DAC két atlétával képviseltette magát, és mind a ketten országos bajnoki érmet is nyertek.

Szilágyi Emma a serdülők 5 kilométeres távján, magabiztosan szerezte meg a bronzérmet. Ezzel idén már a második országos bajnoki medálját szerezte.

Veres Barnabás az újoncok 5 kilométeres távján szintén harmadik lett. Neki ez volt élete első gyalogló versenye. Így remekül sikerült a bemutatkozás.