A legnagyobb belső szervünk, amely voltaképpen egy nagyra nőtt mirigy. Egy egészséges felnőttnél a máj 1,2–1,5 kg-ot nyom.
A máj egy rendkívüli szerv, hihetetlen megújulásra képes, de mégis a "helyes mérték" nélküli élet, a túlzott gyógyszeres kezelés, a fehér liszt, zsíros húsételek és alkohol fogyasztása megbetegítheti, ezt az összes élettani funkcióban fontos szerepet betöltő szervünket.
Májunk elsősorban méregteleníti a szervezetet, hiszen lebontja az ételeinkkel, rögeszmés életvitelünkkel magunkhoz vett anyagokat, zsírokat.
Szerepet játszik a normális vércukorszint megőrzésében, az immunrendszer normális működésében.
Tisztítja a vért és fontos szerepe van a hormonok és vitaminok anyacsere-folyamataiban is.
Epét termel, amely elengedhetetlen a megfelelő emésztéshez.
Ha baj van a májunkkal, akkor sokáig fel sem tűnik, hiszen szinte tünetmentes a betegség. Egy ideig képes meggyógyítani önmagát, de ha továbbra is mérgező anyagok érik, akkor a máj gyulladt területei elhalnak.
Ha májdaganatról van szó, akkor az esetek többségében például a bélrendszer daganatos megbetegedésének áttételéről van szó, mivel a máj vonzza a rákos sejteket, hiszen megpróbálja semlegesíteni azokat.
Amikor túl sok feladatot adunk a májunknak:
fordulhatnak elő.
A májbetegség tüneteihez kapcsolódik az epekő is, ami gyakran hányással, valamint fájdalommal jár. Amennyiben az epekő fertőzést kap láz is bekövetkezik.
Az epekő, elfojtott érzelmek-indulatok megkristályosodása. Az ilyen ember vizsgálja meg életét, mert változtatnia kell!
Változásra fel, az egészséges májért!
Jó egészséget kívánok!
Dr. Jeszenszky Attila Jeszenszky
szakgyógyszerész
A Levendula Patika és Dr Jeszenszky Attila további cikkei a Mátrixon!