Megtartva az első hely!

BSzSK- Eger KOK-SE 76-59 (14-13; 20-16; 22-18; 20-12)

Legutóbbi győzelmünk óta, sok ünnepi pillanatot élhettünk át. Karácsony, újév és némi téli pihenő is kijutott a kosarasoknak. 2016. január 4-től azonban a Balog edzőpáros visszahívta a BSzSK játékosait, hiszen az év első mérkőzését január 10-re írták ki. Nagyon örültünk, hogy hazai meccsel indulhattunk, hiszen Óbudára kevesebb szurkoló tudott velünk jönni, s igazán nem tapsolhattuk meg a Gladátorok tabella vezető helyét. Szerettük volna ezt egy teltházas csarnokkal demonstrálni Békésen. Az esős idő miatt azonban a sportcsarnokunk ismét használhatatlanná vált, így egy gyors újratervezéssel és szervezéssel megint a mezőberényiek segítették ki csapatainkat.
Vasárnap este 18.30 –kor kezdődött az a mérkőzés, ahol egri ellenfeleink gyors tempót próbáltak ránk kényszeríteni. Bíztak abban, hogy viszonylag fiatal játékosaik fizikummal jobban fogják bírni a hajráig. Mindkét oldalon sok hibával és kevés ponttal zajlott az első negyed: éppen csak 1 pont különbség volt a javunkra. Ebben a szakaszban és a második negyedben a kezdő ötből Kovács Benedek teljesítménye emelhető ki. 34-29-es eredménnyel mentünk ki félidőre, amiről Polgár Ákos a következőket nyilatkozta: " Higgyétek el, hogy a játékosok is tudják, hogy rosszak, de nem szabad bántani őket, még akkor sem, ha ezt mi is tudjuk!" Utalhatott ezzel arra, hogy pl. Krstic Dániel elég fegyelmezetlenül játszott ezen a meccsen. Zsíros Gáborra be is cserélték, aki lélektani pillanatban szerzett két 3 pontos kosarat. Emiatt Komoróczki László (szurkoló) a hazafelé tartó buszban az ő teljesítményét emelte ki. Koma Dani egy kissé halványabb volt a pályán a tőle megszokottnál, de a 16 pontja még így is elismerendő. Kertész Dániel higgadtabb fejjel irányított a 3.negyedtől, így egyre több figura összejött: a negyed zárásakor 56-47 volt a kijelzőn. Kezdtünk ismét nem a labda után rohanni, hanem azt játszani, amit mi tudunk. Ez ellen csak néhány tripla próbálkozás érkezett a túloldalról. Az egriek edzője nagyobb szenvedéllyel vezényelte a csapatát, mint amit az összes játékosa felmutatott. Volt ugyan néhány vitatott fújás mindkét oldalon, de összességében kiegyensúlyozott játékvezetés mellett a negyedik negyedben elhúzott a BSzSK, meggyőző eredménnyel zárva a meccset:76-59. Ez az eredmény bőven jobb lett, mint amit Erdei Ferenc elnök várt, aki az 1 pontos győzelemnek is örült volna!
Szép volt fiúk!

Következő mérkőzés a tabella 2. helyén álló salgótarjáni csapat otthonában lesz 2016. január 16-án, 18.00-tól.

BSzSK- Eger KOK-SE: 76-59
(14-13; 20-16; 22-18; 20-12)

Jv.: dr. Varga Zoltán; Mester Ferenc; Vadész Csaba;
MKOSZ ell.: Mustos Tamás János