Győzelem a rájátszásban

BSzSK- Óbudai Kaszások 79-67

Három hetes szünet után végre pályán láttuk a kosarasokat a rájátszásban . Az Óbudai Kaszásokat már régóta ismerjük. A nagy múlttal rendelkező együttest az alapszakaszban előbb idegenben 97-83-as, majd 101-95 –ös eredménnyel verte meg a BSzSK. A tabellán a budaiak így a 4. helyről jutottak fel a rájátszásba. A szombat este 18.00-kor kezdődő mérkőzésre nagyon készült mindenki. Köszönet a szurkolóinknak, hiszen ismételten megtöltöttük a csarnokot! Az első negyedben még nem rajzolódott ki markánsan a két csapat közötti különbség. Mindkét oldalon a védekezésre fektették a hangsúlyt. Az első kosarakat ugyan a Kaszások szerezték: rögtön két 3 pontost, de szépen lassan mi is éledni kezdtünk. A kezdő sorunk az első negyedet 18-16-os eredménnyel zárta. Nagyon motiváltan játszott végig a meccsen Kertész Dani, aki higgadtan tartotta kezében az irányítást. Krstic Dani is jó formában kosarazott, de felpörgött kicsit, így lehozták a pályáról pihenni. A második negyedben egyre többször sikerült labdát elcsenni a sorozatosan hibázó ellenfelünktől, s most ezeket ponttá is tudtuk varázsolni. A kiváló statisztikát felmutató Koma Dani is érvényesülni tudott. Nekem nagyon tetszett Czuprák beállása is, főképp a bevarrt 3 pontos kosara! Nagyon nem kellett izgulnunk a meccsen,így igaziból illedelmes tapsolás jellemezte a szurkolást. Az Ultras oldalán Szabó Máté kis csapata azonban végig átélve szurkolt a BSzSK-nak.A félidőre 38-28-as eredménnyel mentek ki a csapatok. Ekkor lépett fel az Éva Dance Fitness, akik örömtáncukkal dobták fel a hangulatot. Fellépésüket Erdei Ferenc elnök egy szál virággal köszönte meg. A harmadik negyedben már jelentősen növeltük a vezetésünket. Már kezdett kicsit hiányozni az izgalom, ami 24 pontos vezetésnél ugye nem annyira jellemző. Így érezhették a kosarasaink is, hiszen az Kaszások újabb rohamára egy kicsit késve reagáltak. Persze a győzelem nem került veszélybe, de jelentősen csökkentette az előnyünket. Megérdemelt , szép győzelmet aratott a BSzSK!A visszavágó jövő pénteken, este 19.00-tól lesz az Óbuda otthonában. (Kaszások Sportcsarnok - 1037 Budapest Rádl árok utca 1.)

Ui.Erről a mérkőzésről mosolygó játékvezetők indulhattak haza, hiszen egy-két kisebb hibájukat elfeledve, a közönség szerint is jó fújást kaptak a csapatok. Az ellenőr pedig azt mondta, hogy mindig szeret Békésre jönni, mert itt mindig minden rendben van.

Békési SzSK - Óbudai Kaszások: 79 - 67
(18-16; 20-12; 20-12; 21-27)
Jv.: Pozsonyi László, Balogh Gyula, Vadász Csaba
MKOSZ ell.: Farkas Zoltán

Krstic D.: 13/6; Kovács B: 7; Koma D.: 18; Molnár Á.: 3; Kertész D.: 7;
Czuprák Á.: 11/3; Csorba Sz.: 2; Zsíros G.: 5/3; Vámos L.: 12/6; Farkas G.: 1; Gruda G., Béres N.

Szép volt fiúk! Hajrá Békés ! Hajrá BSzSK!