Dankó Béla országgyűlési képviselő sajtóközleménye.


Az Országgyűlés május 24-i egyes döntései:

A Ház a pénzügyi közvetítőrendszert érintő törvények módosításával a közvetítőrendszerre vonatkozó szabályozás egyes elemeinek felülvizsgálatát tűzte ki célul, így egyaránt módosításra kerültek a hitelintézeti, a tőkepiaci, a biztosítási és a nyugdíjpénztári területet szabályozó, valamint az MNB-re vonatkozó rendelkezések.

A helyi önkormányzatokról szóló törvény módosítása előírja az önkormányzatok számára, az állam által biztosított, konkrét informatikai rendszerhez az ASP rendszerhez való kötelező csatlakozást. A helyi önkormányzat gazdálkodási feladatainak ellátásának könnyítése céljából kötelezővé teszi az adattárház felállítását, melyet kormányrendeleti szinten rendeli meghatározni.

Az Országgyűlés döntött az állami tisztviselők új illetményrendszeréről. Az előmenetelhez kapcsolódóan és sávosan emelkedik a jövőben az állami tisztviselők illetménye. 2016. július 1-től a járási hivatalok dolgozóinak, 2017. január 1-től pedig a kormányhivatalok dolgozóinak fog átlag 30 százalékkal emelkedni a bérük. A jogszabály mellékletében szereplő táblázat alapján az érettségizett általános ügyintézők a legalacsonyabb előmeneteli fokozatban, állami fogalmazóként 160-200 ezer forint közötti illetményre, míg felsőfokú végzettségű társaik 180-300 ezer forintra számíthatnak. Az ugyanott legmagasabb előmeneteli fokozatnak számító állami vezető főtanácsosok diploma nélkül 250-400 ezer forintot, az egyetemet, főiskolát végzettek 350-500 ezer forintot kapnak. Változik az állami tisztviselők előmeneteli rendszere is: egy általános és egy kiemelt ügyintézői osztályba, azon belül pedig több fokozatba lehetnének besorolhatók. Az első előmeneteli fokozatban minden ügyintézőnek 3 évet kell eltöltenie, majd a következőben 8-at, míg a negyedik eléréséhez összesen 25 év állami szolgálati jogviszonyra lesz szükség. A kinevezett állami tisztviselőknek két éven belül közigazgatási szakképzettséget kell szerezniük, a vezetői munkakörbe kinevezett állami tisztviselőknek pedig öt éven belül kormányzati szakképzettséget. Állami tisztviselőknek 2017. július 1. után vagy már a belépéskor rendelkeznie kell a közigazgatási tanulmányok szakirányú továbbképzés nyújtotta végzettséggel, amelyet a Nemzeti Közszolgálati Egyetem szervez, vagy két éven belül le kell tennie ezt a vizsgát.


Kövesd a BékésMátrixot a Facebook-on a legfrissebb békési információkért!