A vitaminok, étrendkiegészítők korszakát éljük. Laikusok számára valóban nem egyszerű a gyógyhatású termékek és a vitaminkészítmények között eligazodni. Sokan úgy vélik, elég, ha sok friss zöldséget és gyümölcsöt esznek, változatosan és rendszeresen étkeznek, illetve frissen préselt leveket isznak, rendszeresen sportolnak, figyelnek a megfelelő napi folyadék bevitelre.
A legjobb és legolcsóbb megoldás valóban az lenne, ha minden létfontosságú anyaghoz hozzájuthatnánk az étellel, itallal. Ám még a nagyon tudatosan egészséges étkezésre ügyelőknek sincs könnyű dolga, a saját termesztésű ételekhez pedig csak igen kevesen jutnak hozzá.
Jelenlegi tudásunk szerint vitaminokat állandóan szedni nem tanácsos, mert a szervezet leállítja a saját előállító és aktív felhasználó képességét. Ezért jobb 2-4 hónapos kúrákat tartani, majd szüneteket beiktatni.
Arra is érdemes ügyelni, hogy mit mivel szedünk. Ha ugyanis hiányoznak az antioxidáns vitaminok, akkor azokat leghatékonyabban akkor pótoljuk, ha kombináltan szedjük,
pl. E-vitamin mellé kell szelén és cink is, a B-vitaminokat jobb B-komplexként szedni.
A Q10-vitamin is jobban hat, ha van E-vitamin és szelén is kellő adagban a szervezetben.
Ha magnéziumot kalciummal együtt szedünk, akkor 2x annyi legyen a kalcium adagja, mint a magnéziumé.
Vashoz mindig tanácsos C-vitamint és folsavat is szedni
Az adagolás és a szedési idő egyénileg az aktuális egészségi állapottól is függ. Megelőzésre elegendőek lehetnek a hatóságok által ma diktált adagok, ám ha valakinek emésztési gondjai, felszívódási zavara, tartós vagy visszatérő betegsége van, nagy stresszben él, zaklatottan és rendszertelenül étkezik, akkor egész más adagokra van szüksége. Egy daganatos szervezetnek 60 mg C-vitamin biztosan semmire sem elég, náluk 3 grammnál kevesebb szinte mit sem ér.
A jó minőségű készítmények kúra jellegű szedése garantálja, a megfelelő vitamin szintet.
Jó egészséget és vitalitást kívánok!
A Levendula Patika és Dr Jeszenszky Attila további cikkei a Mátrixon!
(X) Reklám