Világbajnok kenusunk nemzetközi sikerei 2018 nyarán

Laczó Dani megint kitett magáért, a maraton EB-n, az egyetemi VB-n és a maraton VB válogatón is kiváló eredményeket ért el.

Maraton EB:
Horvátországban, Metković-ban rendezték meg július 5 és 8 között, ahol a C1 férfi U23 22,6 km-es futamát 5. helyen zárta Dani, közvetlenül a mezőny másik magyarja után, Adolf Balázs (Szentendrei Kajak-Kenu Sportegyesület). C2 férfi felnőtt 26,2 km kategóriát Nagy Gergellyel (Újpesti Torna Egylet / UTE) 3. helyen végeztek.

FISU World University Championships:
Idén hazánk adott otthont Szolnokon a Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség (FISU) által rendezett kajak-kenu egyetemi VB-nek augusztus 10-től 12-ig. C4 férfi 1000 méter futamon Dani másik 3 társával, Koleszár Zoltánnal (Atomerőmű Sportegyesület / ASE), Duró Józseffel (Dunafém Kajak-Kenu Sportegyesület) és Bakó Tamással (Központi Sport és Ifjúsági Sportegyesület / KSI SE) 3. helyezettek lettek.

Felnőtt, U23 és ifjúsági Maraton VB válogató:
Tolna városában rendezték meg augusztus 13-án és 14-én a maraton VB válogató versenyeket, ahol C1 férfi felnőtt 26 km-es futamában 2. lett Dani, míg a C2 férfi felnőtt 26 km-es futamban elsők lettek Dóczé Ádámmal (Csepeli Indotek Kajak-kenu Egyesület). Így mind a két számban Dani képviselheti hazánkat a maraton VB-n.

Gratulálunk a kiváló eredményekhez, és további sikeres felkészülést kívánunk!

(képek: 1-3: maraton eb, 4-7: egyetemi vb, 8-9: maraton vb válogató)