Remekeltek a Gladiátorok

Szombaton a Békéscsabai Evangélikus Csarnokban hazai pályás mérkőzéssel nyitotta meg a bajnoki szezont az Omnia Pub and Food csapata.

A Vásárhelyi Kosársuli nagy lendülettel kezdett, de néhány perc után a Gladiátorok vették át az irányítást. Gyakorlatilag a meccs 90 %-ban a békésieknél volt a fölény. Igaz volt egy szakasz ( 3. negyed vége) amiben sikerült egálig feljönnie a Tóth Tamás vezényelte csapatnak. Sajnos a mérkőzésen több sérültünk is lett. Ebből a legkomolyabb az újonc Szabó Norbi bokaszalag szakadása. Valószínűleg 3 hónapra nélkülöznünk kell a fiatal tehetséget. Mellette Vas Dominik és Adebyo Osiyemi okozott aggódást a nézőknek. Pozitív viszont, hogy jól mentek a figurák és a Balog testvérek cseréi is kiválóan működtek. Remekelt Koma Dániel és Krstic Dani. ( Lásd statisztika) De minden pályán lévő játékost dicséret illet, hiszen nagyon szívósan küzdötték végig a mérkőzést!

Békési SzSK- Vásárhelyi KS: 89 - 77 ( 19-14; 28-27; 18-26; 24-10)

Jv.: Jurák K., Bagi B., Nepp L.

(Schaffer J.)

Krstic D.: 34/18; Koma D.: 26; Kertész D.: 11/6; Osiyemi A.: 9/3;

Vass D.: 2; Szabó N.: 2; Balog G.: 3;

Farkas G.: 2; Balog Á., Kiss G., Lógár B., Nógrádi Zs.

E.: Balog Vilmos, Balog Lajos

Szép volt fiúk!

Csorba Szabolcs a az U20-as mérkőzésről írt:

Nem a legjobb előjelekkel kezdtük a mérkőzést. Gabi már a felnőtt mérkőzést is fájdalmakkal vállalta, Zsolti sem gyógyult még fel, illetve a mérkőzés első félidejében Milos is megsérült. Ennek ellenére nagyot küzdöttünk, tisztes helytállás volt a csapattól. Kövecses Balázs személyében újoncot avattunk, aki bátran szállt be a mérkőzésbe. Reméljük sérültjeink mielőbb felgyógyulnak és együtt hajthatunk tovább!

Békési SzSK U20 - Vásárhelyi Kosársuli U20: 89 - 107 (24-22; 22-32; 15-36; 28-17)

Vass D.: 40/15; Szabó G.: 4; Olic M.: 11/3; Karsai Cs.: 17/6;

Berecz T.; Mucsi M.: 2; Pocsai P.: 2; Kiss G.: 13/3; Kövecses B., Bánszki D., Balog Á., Balog Cs.

E.: Csorba Szabolcs, Balog Lajos

Hajrá Békés! Hajrá BSzSK!

Legközelebb a békési fiúknak a Hepp Kupa fordulóban szurkolhatunk: 2019. szept.26-án 19.30-tól a BES-ben.