Jó tanuló, Jó sportoló a 2019/2020. tanévben

A Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Jó tanuló, Jó sportoló a 2019/2020. tanévben Simon-Fiala Máté Tibor 8.c osztályos tanuló.

Máté alsó tagozatos kora óta minden évben jeles vagy kitűnő tanulmányi eredményt ért el. Felsős korában emelt szintű matematikát tanult, a matematika órákon nyújtott teljesítménye kimagasló volt. Több matematika versenyen is eredményesen szerepelt.

A sport iránti elkötelezettsége már kis korában megmutatkozott.

Kitartó szorgalommal járt és jár edzésekre, számos sikert ért el.

Először a békési DAC versenyzőjeként atlétikai versenyeken nyert aranyérmeket 60 méteres síkfutásban több alkalommal, köztük a debreceni Nemzetközi Gyermek Atlétikai versenyen is.

Tájfutásban is sokszor jeleskedett:

• az országos diákolimpián Egerben,
  • a Körös-Torok Kupán Csongrádon,
  • és a Bihar Kupán Nagyváradon állhatott dobogóra,
  • Budapesten a Játékos sportvetélkedőn csapattársaival 3. helyen végeztek.

Később figyelme a vízi sportok felé fordult. Iskolánkat sokszor képviselte országos, rangos úszó- és kajak-kenu versenyeken szép sikereket elérve.

A körzeti Úszás Diákolimpián több évben szerzett érmet 100 méteres gyorsúszásban.

A Békési Kajak-Kenu Club sportolójaként többször kiválóan szerepelt Békésszentandráson a Simon Fiala Emlékversenyen egyéniben, Szegeden az NKM Kupa Hanzok Őrs Emlékversenyen K2-ben, valamint Győrött a Maraton Magyar Bajnokságon, ahol a dobogó 3. fokára léphetett fel.

A Gyermek, Kölyök Magyar Bajnokság, Kolonics György Emlékversenyen több évben és versenyszámban jeleskedett.

A Graboplaszt Maraton Magyar Bajnokságon bronzérmet szerzett.

Középiskolai tanulmányait Békéscsabán az Andrássy Gyula Gimnáziumban folytatja.