Mindezt Kálmán Tibor polgármester jelentette be, a városvezető szólt arról is, hogy mindezt egy aszfaltozási program első lépésének tekintik és mindent megtesznek azért, hogy az összes utca sorra kerülhessen.
Az utcák névsora ABC sorrendben:
| Gorkij (Fonó) |
| Jámbor |
| Kecskeméti |
| Kereszt |
| Kispince (szezfőzde környéke) |
| Kökény |
| Kölcsey |
| Kurta |
| Lapos javítása |
| Lenkey |
| Magyar |
| Rózsa |
| Szív |
Mint arról korábban beszámoltunk már, a város 181 millió forintos támogatást kapott a Belügyminisztériumtól, amiből 61 millió forintot középületek felújítására, 120 millió forintot pedig útfejlesztésre fordítanak.
A testület módosította az önkormányzat szociális ellátásokról és segélyekről szóló rendeletét is. A rendeletbe új elemként bekerült az önkormányzati temetési segély.
A temetési önkormányzati segély mértéke a helyben szokásos legolcsóbb temetés költségének 10 százalékánál nem lehet kevesebb, de minimum 30 000 forint.
A polgármester elmondta, az önkormányzat ismét csatlakozott a Bursa Hungarica Felsőoktatási Ösztöndíjpályázathoz, amivel segítik az egyetemeken, főiskolákon tanuló békési fiatalokat.
Kálmán Tibor szólt arról is, hogy megköszönve az ötletet Dr. Szuromi Pál kezdeményezésére a 907-ben lezajlott pozsonyi csata tiszteletére emléktáblát állít a Városvédő és Szépítő Egyesület a Honfoglalás téren.
A tervek szerint lesz idén is BÉTAZEN, az októberi programokat remélhetőleg a vírushelyzet nem korlátozza majd.